نصب توالت فرنگی در فضای بهداشتی نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد به خصوص اگر مدل توالت فرنگی وال هنگ در فضای بهداشتی خود استفاده کنید. نصب توالت فرنگی مانند نصب وان یک تکه ، وان جکوزی یک تکه یا کاسه روشویی روکار نیاز به متخصص دارد اما دانستن نحوه نصب توالت فرنگی از آنجایی مهم است که شاید زمانی نیاز به جایگذاری توالت فرنگی در داخل فضای بهداشتی داشته باشید؛ بنابراین با دانستن اصول نصب آن می توانید جایگذاری و طراحی دقیقی در فضای خود را به درستی انجام دهید و به طرح دلخواه خود برسید.

جدا از اینکه سرویس بهداشتی لوکس در خانه دارید یا سرویس بهداشتی معمولی یا از شیرآلات لوکس بهداشتی استفاده می کنید یا نوع معمولی آن، باید بدانید که نصب درست اجزا سرویس بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین یک نصب درست و اصولی می تواند شما را در استفاده بهتر از فضا یاری کند.

اصول نصب توالت فرنگی

در سیستم ساخت توالت فرنگی شترگلو در داخل خود دستگاه قرار دارد و هم چنین توالت فرنگی به عنوان آب‌روی کف عمل نمی کند و می توان آن را روی کف تمام شده نصب کرد. یکی از نکات مهم در نصب توالت فرنگی رعایت فاصله بدنه دیوار تا مرکز لوله فاضلاب آن است، که این اندازه بسته به مدل توالت فرنگی بین 20 تا 30 سانتی متر می باشد. برای همین اگر فضای بهداشتی خود را از ابتدا طراحی نکرده اید و یا نصب توالت فرنگی را در زمان بازسازی انجام می دهید حتما باید به این موضوع دقت کنید. این فاصله در مدل های محتلف توالت های فرنگی متفاوت است بنابراین قبل از خرید توالت فرنگی حتما باید فاصله آکس (وسط) لوله فاضلاب محل نصب تا دیوار را به صورت دقیق اندازه بگیرید و با مدل انتخابی خود چک کنید. این را هم باید بدانید که حداقل قطر لوله فاضلاب توالت فرنگی 4 اینچ است.

جزئیات اصولی نصب توالت فرنگی در فضاهای بهداشتی چگونه است؟جزئیات اصولی نصب توالت فرنگی در فضاهای بهداشتی چگونه است؟

جزئیات نصب توالت فرنگی در طبقات

نصب توالت فرنگی بسته به اینکه در طبقات بالایی ساختمان است یا بر روی زمین، اندکی متفاوت است. اگر محل نصب توالت فرنگی شما در طبقات ساختمان است، همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید جزئیات اجرایی، به ترتیب بدین صورت خواهد بود: 1-سقف مطابق نقشه های سازه ای 2-پوکه معدنی یا مشابه جهت شیب بندی 3-سیمان لیسه ای جهت بستر عایق رطوبتی 4-یک لایه عایق رطوبتی 5-سیمان لیسه ای جهت محافظت عایق به ضخامت 1 سانتی متر 6-ملات ماسه سیمان 7-سرامیک یا هر نوع پوشش کف مورد استفاده

جزئیات اصولی نصب توالت فرنگی در فضاهای بهداشتی چگونه است؟

جزئیات نصب توالت فرنگی بر روی زمین

ممکن است فضای بهداشتی که توالت فرنگی قرار است در آن نصب شود بر روی زمین باشد در این صورت جزئیات اجرایی به ترتیب بدین صورت خواهد بود: 1-خاک متراکم شده 2-بلوکاژ 3-بتن کف 4-پوکه معدنی یا مشابه جهت شیب بندی 5-سیمان لیسه ای جهت بستر عایق رطوبتی 6-یک لایه عایق رطوبتی 7-سیمان لیسه ای مشابه محافظت عایق به ضخامت 1 سانتی متر 8-ملات ماسه سیمان 9-سرامیک یا هر نوع پوشش کف نهایی

 

جزئیات اصولی نصب توالت فرنگی در فضاهای بهداشتی چگونه است؟

 

هر کدام از اجزای فضاهای بهداشتی به گونه ای خاص نصب می شوند. مثلا نصب روشویی ایستاده با نصب توالت فرنگی وال هنگ متفاوت است. حتی این موضوع در مورد شیرآلات نیز فرق می کند مثلا شیرآلات طلایی یا شیرآلات ایتالیایی مورد استفاده شما هر چقدر هم کیفیت خوبی داشته باشند اما اگر به درستی نصب نشوند، مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. این موضوع در مورد یک کاسه روشویی لوکس یا یک کاسه روشویی طلایی و یا حتی وان حمام جزیره نیز صدق می کند. بنابراین جدا از طراحی خوب و انتخاب عناصر با کیفیت، یک اجرای تمیز و اصولی در داشتن یک فضای بهداشتی ایده آل بسیار حائز اهمیت است.