لغت « آب درمانی » کاملاً گویای مفهوم آن می باشد و اگر به درستی از این نعمت خداوند بهره گرفته شود ، اثرات شفابخشی را بر جای خواهد گذاشت.
دلیل اصلی بیماری ها تجمع مواد سمی در ارگان های اصلی بدن خصوصاً ریه ، کبد و کلیه می باشد. این مواد زائد قادرند تا عضو را تضعیف یا تخریب نمایند. در این صورت است که بیماری بروز داده می شود و فرد را درگیر خود می نماید.
آب درمانی (هیدروتراپی) می تواند روشی موثر برای خروج این سموم از بدن باشد. آب درمانی را می توانید به چندین روش مختلف انجام دهید و از اثرات سودمند آن بهره مند گردید.
ما در این مطلب به فواید آب درمانی با وان جکوزی خانگی پرداخته و مزیت های استفاده از آن را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

توجه : اگر درباره وان جکوزی آشنایی زیادی ندارید ، توصیه می شود مقاله جکوزی خانگی و مزایای استفاده از آن را مطالعه بفرمایید.

آب درمانی با وان جکوزی

دمای استاندارد آب گرم جکوزی باید بین ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. آب گرم تر از دمای بدن ، تقویت کننده ، نیرو بخش و شادی آفرین است!
مادامی که از جکوزی استفاده می نمایید ، علاوه بر اینکه کسالت و خستگی پس از یک روز پُر مشغله از شما گرفته می شود و شاداب و پُرانرژی خواهید شد ، می تواند تسکین دهنده بیماری های زیر نیز باشد:

 • آرتروز
 • گرفتگی عضلات
 • مشکلات گردش خون
 • خستگی و درد از کف و ساق پا
 • درد در ناحیه ستون فقرات
 • دردهای مزمن ناحیه کمر و گردن
 • افسردگی و بیماری های روحی روانی

آب درمانی

نتیاج مثبت آب درمانی

 • باز شدن منافذ پوست در نتیجه تعریق بیشتر که موجب شده تا سموم زیادتری از بدن دفع گردند.
 • به سبب رطوبت رسانی به پوست ، قدرت ارتجاعی و الاستیسیته پوست بالا می رود.
 • کمک به خوابی راحت و طبیعی بدون دغدغه فکری
 • با بالا رفتن دمای بدن ، جریان خون افزایش می یابد و این باعث کاهش التهاب در هر قسمتی از بدن می گردد.
 • به هنگام بروز تب ، با کم کردن درجه حرارت جکوزی می توان باعث پایین آمدن گرمای بدن و در هنگام لرز با افزایش درجه حرارت آن ، موجب بهبود حال بیمار شد. (البته طبق نظر پزشک)
 • مشکلات کبدی ، سنگ صفرا و یبوست را بهبود می بخشد.
 • التیام دهنده درد در مفاصل ، زانوها و عضلات می باشد.

رسیدن به احساس آرامش با کمک وان جکوزی 

افرادی که عصبانی و تندخو هستند ، با استفاده از جکوزی می توانند آرامش ذاتی از دست رفته خود را بازگردانی نمایند. آواها و صداهای خوشایندی که از جریان آب به گوششان می رسد ، این قابلیت را دارد تا آن ها را از زندگی پُرتنش شهری جدا سازد و به دل طبیعت و در کنار چشمه ها و رودها ببرد. احساس آرامش ، سرزندگی و تمدد اعصاب ، بعد از بیرون آمدن از جکوزی از دیگر فواید استفاده از آن می باشد.

کاهش درد در اندام های آسیب دیده بدن

افرادی که به طور روزانه به انجام ورزش های سنگین می پردازند ، با صلاح دید پزشک می توانند برای تسکین عضلات آسیب دیده و کاهش درد در آن نواحی ، از آب گرم وان جکوزی استفاده نمایند و از فواید آب درمانی بهره مند گردند.

وان جکوزی وسیله ای برای سرگرمی

استفاده از جکوزی های دو نفره یا چند نفره ، مکانی برای سرگرمی افراد خانواده است که می توانند ساعات با نشاط و خوشایندی را در کنار یکدیگر بگذرانند و از در کنار هم بودن لذت ببرند.

هیدروتراپی

برای بهره مندی از اثرات مثبت هیدروتراپی ، استفاده از وان جکوزی می تواند بسیار موثر واقع گردد. بدین صورت ، هنگامی که آب با فشاری که از قبل تنظیم شده به بدن برخورد می کند ، باعث انبساط عضلات شده که می تواند نوعی ماساژ به شمار آید و موجب می گردد تا با افزایش انقباضات عضلانی، گرفتگی ها و کوفتگی ها برطرف گردد.
از دیگر فواید آب درمانی با جکوزی ، افزایش جریان خون و تحریک لنف می باشد ، به این صورت که جریان خون بدون بالا رفتن ضربان قلب افزایش می یابد و خون تازه و پُر اکسیژن به همراه مواد مغذی را به سلول ها رسانیده و مواد زائد را از طریق سطح پوست دفع می نماید.

درمان بی خوابی به کمک آب درمانی

آب گرم جکوزی می تواند عادات بد خوابی را در فرد بهبود بخشد ، زیرا برای یک خواب راحت به یک ذهن آرام نیاز است و قرارگیری در آب گرم و ماساژ توأمان با هم کمک می کنند تا ذهن از انرژی های منفی پاک شود و استرس کاهش یابد.

تجهیزات بهداشتی ژیمان

با وان جکوزی شخصی خود می توانید یک زندگی آرام را تجربه نمایید و از داشتن سلامتی لذت ببرید.

ژیمان ارائه دهنده بهترین ها می باشد ، زیرا شما لایق بهترین هستید!

برای مشاهده مدل های بیشتر وان و جکوزی های باکیفیت ، لوکس و زیبا و همچنین شیرآلات خارجی ژیمان ، کافی است بر روی لینک آن ها کلیک نمایید.

آب درمانی