امروزه تجهیزاتی به زندگی مان اضافه شده اند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و هدف از تولید آن ها راحت تر شدن زندگی افراد نسبت به گذشته می باشد. این تجهیزات نوین علاوه بر این که می توانند سودمند واقع شوند ، در عین حال قادرند سلامتی انسان ها را به خطر سازند.
یکی از این تجهیزات ساخت دست بشر ، شیرآلات بهداشتی می باشد که شاید کمتر کسی به مبحث بیماری زایی احتمالی آلیاژ شیرآلات ، ممکن است توجه داشته باشد.

شاید این سوال برایتان مطرح گردد که همانگونه از نام آن مشخص است و کلمه « بهداشتی » در انتهای شیرآلات گذاشته می شود ، پس حتماً تمامی معیارهای استاندارد در ساخت آن ها رعایت می گردد. در پاسخ به این سوال بهتر است ، جواب منفی دهیم. لزوماً اینگونه نیست و هنوز شیرآلات بی کیفیت با متریال نامرغوب در سطح بازار وجود دارند که تنها لفظ  « بهداشتی » برای آن به کار برده می شود ولی می توانند مشکلاتی را برای سلامتی افراد به وجود آورند!
در این مطلب به بررسی چگونگی تأثیر آلیاژ شیرآلات بر روی سلامتی انسان ها می پردازیم. ژیمان را همراهی بفرمایید!

آلیاژ شیرآلات چیست؟

به طور کلی شیرآلات بهداشتی دارای دو بخش عمده پوسته داخلی (پایه اصلی شیر) و پوسته خارجی (قسمت ظاهری که ما مشاهده می نماییم) می باشند.
آلیاژ شیرآلات برای قسمت پوسته داخلی معمولاً از جنس برنج یا سرب خشک می باشد. برای پوسته خارجی از فلزاتی همچون برنز ، مس ، استیل و برنج بهره گرفته شده است که روی آن آبکاری انجام می گردد.

در برخی از اجناس نامرغوب موجود در بازار دیده می شود که ظاهر شیرآلات به نحوی طراحی و آبکاری شده اند که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نمایند ولی ایراد کار در آنجاست که به کیفیت آلیاژ به کار برده شده در پوشش داخلی شیرآلات به همان اندازه پوسته خارجی پرداخته نشده و ظاهر با بطن کار کاملاً متفاوت است. اینجاست که بهتر است با شناخت کامل از جنس انواع مختلف شیرآلات به بازار روید تا انتخاب مناسب تری را داشته باشید.

چگونه آلیاژ شیرآلات می تواند بر سلامتی انسان تأثیر منفی بگذارد؟

همانگونه که قبلاً بیان شد ، جنس قسمت داخلی شیرآلات می تواند از سرب خشک باشد و این ماده پس از مدتی تماس با آب خورده می شود و ذرات سرب در آب وارد شده و سلامت افراد را به خطر می اندازد. همچنین خیلی از سریع تر از جنس برنجی از بین رفته و پوسیده می شود.

اثرات منفی سرب موجود در آلیاژ شیرآلات بر روی بدن به چه صورتی می باشد؟

روزانه مقدار کمی سرب به بدن همه افراد وارد می شود که معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند. مقدار خیلی زیاد سرب در بدن می تواند پیامدهای ناگواری به دنبال داشته باشد. سرب یکی از مهم ترین عناصر سنگین و سمی است که از طریق خوردن آب و غذا و یا از راه تنفس (سرب موجود در هوای آلوده) وارد بدن می­ شود.
این فلز به محض بلعیدن، با بیومولکول­ های بدن همچون پروتئین­ ها و آنزیم­ ها به شکل ترکیبات بیوتوکسیک پایدار در می­ آید. در نتیجه ساختار آن ها، تغییر کرده و فعل و انفعالات زیستی آن ها با مشکل مواجه می ­شود. آلودگی سرب باعث جلوگیری از سنتز هموگلوبین خون ، آسیب به عملکرد کلیه­ ها، سیستم باروری ، مفاصل ، سیستم قلبی­ عروقی ، آسیب حاد و مزمن به سیستم عصبی می­ گردد.

نحوه آبکاری شیرآلات

بعد از جنس فلز مورد استفاده در شیرآلات ، آبکاری آن نیز دارای اهمیت فراوان است که می‌تواند در مقاومت شیر تأثیر بسزایی داشته باشد و هر چه کیفیت آبکاری بهتر باشد شیرآلات دیرتر فرسوده می‌شوند. مثلا اگر شیرآلاتی دارای آبکاری 25 میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد ، از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت.

دلایل اهمیت خرید شیرآلات مرغوب

آشپرخانه ، سرویس بهداشتی و حمام سه قسمت اصلی و مهم در هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از تجهیزات بهداشتی با متریال اولیه مرغوب ، علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری و نما عمر مفید استفاده از این تجهیزات را نیز بیشتر می نماید.
به دلیل استفاده مداوم از این بخش های خانه ، شیرآلات بهداشتی مرغوب و با کیفیت می توانند بهترین کارایی را برایتان داشته باشند و سلامتی شما و خانواده تان را نیز به خطر نیندازند. این در حالیست که استفاده از شیرآلات فیک و بی کیفیت علاوه بر داشتن ظاهر نامطلوب ، آبی کدر حاوی مواد زنگ زده با رنگ و بوی نامطبوع را در اختیار شما قرار می دهد.

با ژیمان بهترین ها در دسترس شماست!

درباره شرکت دنیل بیشتر بدانید!

شرکت دنیل (DANIEL) ایتالیا یکی از شرکت های پیشگام در زمینه طراحی و تولید شیرآلات ایتالیایی لوکس ، می باشد.
این شرکت توسط دنیل روبینتری سازنده خلاق و خوش ذوق ایتالیایی تأسیس گردیده است. شیرآلات دنیل نمونه بارزی از تلفیق هنر و فنون است که بر مبنای علم زیبایی شناسی تولید می گردد.
متریال اولیه با کیفیت آلیاژ شیرآلات (بدون وجود فلزات سنگین) و تکنیک های به کار برده شده در مرحله آبکاری ، خروجی را به ارمغان خواهد داشت که مورد تأیید کلیه متخصصین و صنعت گران حرفه ای می باشد.

آلیاژ شیرآلات

شیرآلات طلایی ، شیرآلات کروم ، شیرآلات برنجی و … از جمله محصولات این شرکت معتبر است که به جرأت می توان گفت آبکاری مرغوب آن موجب می شود تا رنگ شیرآلات طلایی یا برنجی تغییر نکرده و بدون اُفت کیفیت همچنان به مانند روز اول ، درخشندگی و براقیت خود را حفظ نمایند.

 

آلیاژ شیرآلات

آلیاژ شیرآلات

آلیاژ شیرآلات

آلیاژ شیرآلات خارجی ژیمان ؛ با کیفیت | مرغوب و حافظ سلامتی

شیرآلات خارجی ژیمان مفتخر به واردات کلیه محصولات لوکس بهداشتی ساختمانی برای شما عزیزانی است که همواره به سلامتی خود اهمیت می دهید و نگاه خود را به زیبایی ها دوخته اید!