با انجام چند ایده ساده و کاربردی می توانید فضایی چشمگیر برای حمام خود ایجاد نموده و حمام ساده و معمولی خود را به حمام فانتزی ، لوکس و زیبا با فضایی آکنده از آرامش تبدیل نمایید.
در اصطلاحات نوین مبحث دکوراسیون داخلی ، طراحی را معادل خلاقیت می نامند و الگوی دقیقی را برای یک طراحی داخلی تعریف نکرده اند. هرچه فرد طراح خلاق تر ، باهوش تر و با ذوق و سلیقه بیشتری به انجام این کار بپردازد ، قطعاً خروجی آن دکوربندی ایده آل تری خواهد بود.
اگر به موضوع طراحی علاقمند هستید و دلتان می خواهد که خودتان حمام منزلتان را دیزاین نمایید ، پس با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا با چند ترفند ساده بتوانید حمام رویایی تان را بسازید!

چند ترفند مهم برای طراحی حمام فانتزی

تأثیر دیوارها در طراحی مدرن

دیوارها با سنگ های مرمرین می توانند بهترین فضای ممکن را برای طراحی شما به وجود آورند. اگر حمام شما دارای چنین ویژگی می باشد دستتان را باز می گذارد تا با پیاده سازی ایده های خلاقانه بتوانید یک فضای لوکس و لاکچری داشته باشید.

حمام فانتزی

در صورتی که دیوارها از سنگ ساخته نشده اند ، با کمک نقش بندی به وسیله رنگ های فانتزی بر روی دیوارها می توانید محیط را به آن صورتی که مدنظرتان است تغییر دهید.
گچ بُری های پیش ساخته و یا استفاده از کاشی های رنگی در قسمت هایی از دیوارها می تواند تغییرات محسوسی را برای داشتن یک حمام فانتزی و شیک به وجود آورند.

بُعد بخشیدن به حمام

اگر حمام شما وسعت زیادی ندارد ، اصلاً نگران نباشید به کمک ترفند زیر می توانید آن را دلبازتر نشان دهید ، البته عملی کردن این ایده در صورتیست که در طبقات بالای برج یا ساختمان و یا در خانه های ویلایی ساکن باشید و ساختمان مشرفی روبروی آن نباشد.
با استفاده از یک منظره خلاقانه و با دید رو به بیرون می توانید بُعد بیشتری را به حمام خود دهید تا چشمان بیننده به اشتباه بیفتند و حمام بزرگ تر به نظر آید. داشتن پنجره های قدی بزرگ می تواند کمک شایانی به پیاده سازی این دکوراسیون زیبا ، نماید.

نورپردازی

نور می تواند زیبایی هر شیی را چند برابر نماید. اگر حمام شما مشرف به پرتوهای خورشید است ، دیزاین شما را آسان تر می نماید ولی اگر محل قرارگیری حمام شما به گونه ای است که پنجره ای در آن تعبیه نشده ، با کمک لامپ های رنگی یا غیر رنگی (براساس رنگ بندی دکوراسیون حمام شما باید انتخاب شوند) می توانید نور موردنیاز را به حمام فانتزی و لوکس خود ببخشید.
استفاده از لوسترهای مخصوص حمام نیز می تواند زینت بخش آن باشد.

حمام فانتزی

  حمام فانتزی

تضاد رنگ ها

کنتراست در لغت به معنای میزان اختلافی بین روشن ترین و تیره ترین بخش یک تصویر است که با ایجاد تضاد می تواند بر روی افکار و احساسات تاثیر گذارد. این مسئله سبب گردیده است تا توجه طراحان دکوراسیون داخلی به آن کاملاً معطوف گردد.
ایجاد کنتراست در فضای حمام شما می تواند چشم بیننده را به قسمت های مختلف جلب نماید. این کار با یک ترکیب مناسب از اجزای مختلف حاصل خواهد شد. همچنین نورپردازی در طراحی با کنتراست بالا باید به گونه ای باشد که که نور از دیوارها منعکس شود و تضادی در بین رنگ های گرم و سرد استفاده شده به وجود آورد.

کارگذاری وان های ایستاده و عمقی در حمام فانتزی و شیک

استفاده از وان حمام ایستاده می تواند حمام فانتزی شما را منحصر به فرد نماید. وان های ایستاده که اکثرا به رنگ های سفید هستند ، می توانند در کنار رنگ های تیره تر کاشی ها و دیوارها یک نقطه کانونی به حساب بیایند و طراحی شما را چشم نوازتر نمایند.

حمام فانتزی

کارگذاری وان های توکار یا عمقی در بهینه سازی فضا بسیار موثر می باشند و بدین گونه می توانید در فضاهای کوچک تر ، تجهیزات جانبی بیشتری را استفاده نمایید.

حمام فانتزی

مواد اولیه مرغوب

توجه داشته باشید که علاوه بر ظاهر زیبای تجهیزات بهداشتی ، مواد اولیه آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. کیفیت محصولات و متریال به کار رفته در آن می توانند نقطه عطفی در زیباسازی حمام فانتزی شما باشند.

حمام فانتزی

در طراحی حمام فانتزی ، جزئیات مهم هستند!

از این نکته غافل نشوید که با دارا بودن یک حمام از تجهیزات بهداشتی کامل ، دیوارهای مرمرین و نورپردازی مناسب همه چیز تمام شده و دیگر نیازی به اضافه کردن شی ای نمی باشد. هرگز اینگونه نیست! دکوراسیون این حمام به سبک و شیوه های ثابت می باشد و بعد از مدتی خسته کننده به نظر خواهد رسید. استفاده از اشیاء زینتی نظیر آیینه های بزرگ و فانتزی ، گلدان های گل ، کنسول و شمعدان هایی مدرن ، اکسسوری های سلطنتی ، سنگ های تزئینی می تواند از یک حمام کلاسیک ، یک حمام لاکچری و به روز ساخته و در صورتی که بعد از چندین سال از دیدن این وسایل احساس کسالت کردید ، به آسانی می توانید آن ها را با لوازم و اشیای جدیدتر جایگزین نمایید.

همراه با ژیمان شوید!

با چند کلیک ساده در قسمت محصولات بهداشتی ژیمان ، ایده های خلاقانه و رویایی خود را می توانید به مرحله عملیاتی و اجرا برسانید!

شیرآلات خارجی ژیمان ، مدل های مختلف وان و جکوزی را از بهترین برندهای موجود در سطح دنیا ، برای شما مشتریان گرامی خاص پسندمان عرضه می دارد.
کیفیت و زیبایی ، توأمان در اختیار شما قرار می گیرد و استفاده از تجهیزات ایتالیایی ژیمان راهی آسان برای طراحی یک حمام فانتزی و لوکس می باشد.