هر شیء ای که در سایر منازل کمتر دیده شود ، خانه شما را خاص تر می نماید. شیرآلات سفید رنگ نیز به علت آن که مورد استفاده همگان نمی باشند ، در صورت کارگذاری ، جلوه بیشتری را به خانه شما خواهند بخشید.

چرا شیرآلات سفید رنگ؟

قبل از آن که به مزایا و معایب شیرآلات سفید بپردازیم ، بهتر است با مقوله روانشناسی رنگ سفید بیشتر آشنا شوید. روانشاسان معتقدند استفاده از رنگ سفید برای دکوراسیون منزل می تواند جزء بهترین انتخاب ها باشد. ایشان به این باور رسیده اند که نگاه کردن به رنگ سفید باعث آرامش اعصاب می شود و حضور در فضایی دلنشین را برای شما تداعی خواهد کرد. رنگ سفید باعث القا کردن حس تمیزی و شادابی می شود ، از این رو در ادیان الهی بر استفاده از رنگ سفید درمورد پوشش و لباس نیز تأکید فراوانی شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی به رنگ سفید

سفید یک رنگ خنثی به شمار می آید و به عنوان پر طرفدارترین رنگ در طراحی دکوراسیون شناخته می‌شود.
کاربرد این رنگ به عنوان پس زمینه بسیار زیاد می باشد به گونه ای که کمتر فضایی را می توان مشاهده نمود که حداقل یک دیوار سفید نداشته باشد.
اگر به دنبال طراحی یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک هستید، سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این رنگ به عنوان دوست مینیمالیست‌ها نیز شناخته می‌شود و نمونه بارزی در وصف زیبایی در سادگی محسوب می‌شود.

به کارگیری رنگ سفید در فضا به خصوص برای پوشش‌های اصلی، آن مکان را روشن‌تر و بزرگتر جلوه می‌دهد؛ بنابراین برای فضا‌های کوچک و کم نور انتخاب ایده آلی است.
توجه داشته باشید که دیوار یکدست سفید، خنثی و کسل کننده است و هیچ ایده خلاقانه‌ای ندارد لذا باید از لوازمی با رنگ‌های خنثی و بافت‌های طبیعی مانند چوب استفاده کرد و برای ایجاد تضاد‌های ظریف و زیبا، تعدادی رنگ‌های دراماتیک نیز به این ترکیب افزود.
سفید رنگی است که می‌تواند برای مدت بسیار طولانی، مهمان دکوراسیون خانه شما باشد. این رنگ چشم را نمی‌زند و همیشه شیک و برازنده است.

اگر در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود از چند رنگ با طیف متفاوت در کنار شیرآلات سفید استفاده نمایید ، جذابیت زیادی را به این محیط بخشیده اید.

مزایای شیرآلات سفید رنگ

  • به راحتی تمیز می شوند.
  • اثر انگشت و لکه های آب بر روی آن باقی نمی ماند. برای مناطقی که میزان املاح و رسوبات بیشتر است می تواند پُرکاربردتر باشد.
  • همواره ظاهری درخشان دارند.
  • هارمونی خوبی با کلیه رنگ بندی های دکوراسیون سرویس بهداشتی خواهند داشت.
  • رنگ سفید ، خنثی است لذا با کلیه تجهیزات سرویس بهداشتی ست شده و دست شما را برای انتخاب رنگ سایر لوازم جانبی باز می گذارد.
  • در هر دو نوع سبک دکوراسیون مدرن و سنتی می تواند قابل استفاده باشد.
  • شیرآلات سفید در کنار رنگ مشکی پس زمینه ، یک تضاد فوق العاده زیبا را به وجود می آورند. برخلاف رنگ سیاه که جاذب همه رنگ‌هاست، سفید همه رنگ‌ها را پس می‌زند و از ترکیب این دو تناقضی خیره کننده شکل خواهد گرفت.

شیرآلات سفید

شیرآلات سفید

معایب شیرآلات با رنگ سفید

  • گران تر از شیرآلات استیل هستند. علت آن است که فرآیند آبکاری دشوارتر است در نتیجه قیمت بالاتری هم خواهند داشت.
  • در هنگام خرید حتماً به جنس آن توجه نمایید. بطور مثال اگر از جنس چینی باشند شکننده هستند و دوام زیادی ندارند.

انواع شیرآلات سفید براساس جنس و متریال اولیه

اگر بخواهیم شیرآلات سفید را برحسب مواد اولیه دسته بندی نماییم ، به 5 دسته : چینی ، پلاستیک ، سرب خشک ، کروم و آلیاژ برنجی اختصاص پیدا می نمایند. درست است که رنگ همگی آن ها سفید می باشد ولی دارای تفاوت های بسیاری هستند که در ذیل به بررسی هریک می پردازیم.

شیرآلات چینی

این نوع از شیرآلات ارزان قیمت هستند و انتظار کیفیت و دوام زیادی را نمی توان از آن ها داشت. شکننده هستند و اگر ضربه به آن ها بخورد ، ترک برداشته و یا لب پَر می شوند.

شیرآلات پلاستیکی

اصلاً شیرهای مقاومی به حساب نمی آیند. از نظر استحکام ضعیف هستند و با گذشت زمان و کارکرد زیاد بر اثر گرم یا سرد شدن (انبساط و انقباض) احتمال آن وجود دارد که بشکنند.

شیرآلات سربی

همانطور که در مقاله « تأثیر آلیاژ شیرآلات بر سلامتی انسان » مطرح شد ، شیرآلات سفید که از جنس سرب خشک باشند از لحاظ زیست محیطی مورد تأیید نیستند و برای سلامتی افراد ضرر دارند. سرب خشک پس از مدتی دچار خوردگی شده و همراه با جریان آب وارد بدن انسان می شود.

شیرآلات برنجی

شیرآلات سفیدی که از جنس آلیاژ برنج هستند محکم بوده و دوام خوبی دارد و برای سلامتی هیچگونه مشکلاتی را ایجاد نمی کنند.

شیرآلات کروم

شیرآلات سفید با روکش از جنس کروم دارای رنگ ثابتی هستند و این رنگ ثابت با توجه به کیفیت لعاب زیرین شیر دارای استحکام بسیار بالایی خواهد بود و از بین نمی رود.

شیرآلات سفید

شیرآلات سفید

شیرآلات خارجی ژیمان

شیرآلات Daniel (ایتالیایی)، در طرح ها ، رنگ ها و جنس های مختلفی توسط شرکت ژیمان عرضه می گردد.

شیرآلات خارجی ژیمان با بالاترین کیفیت و متریال اولیه در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.