توالت فرنگی از دنیای غرب وارد کشور ما شده است و امروزه استفاده از توالت فرنگی در خانه های ایرانی و مکان های عمومی بسیار فراگیر شده است. نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی به شکلی است که تمامی استفاده کنندگان باید آن را فرابگیرند تا دچار مشکلات گوارشی نشوند. نحوه صحیح نشستن بر توالت فرنگی می تواند از بروز بسیاری از بیماری های گوارشی جلوگیری کند.

نحوه صحیح نشستن بر توالت فرنگی

امروزه بسیاری از مردم استفاده از توالت فرنگی را به علت فشار کمتر به زانو به نسبت استفاده از توالت ایرانی انتخاب می کنند و هنگام ساخت خانه خود یا خرید خانه، به بودن حداقل یک توالت فرنگی در دکوراسیون حمام یا دستشویی توجه خاصی دارند. ولی اگر نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی و نشستن بر روی آن را ندانید ممکن است دچار مشکلات زیادی شوید.

آیا تا به حال بر روی توالت فرنگی اشتباه می نشستیم!؟

در نظر برخی از متخصصان، وضعیت نشستن در حالت 90 درجه مناسب بدن انسان نیست و می تواند برای بدن مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بر اساس تحقیقات محققان آلمانی نشستن 90 درجه روی توالت فرنگی، باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری بواسیر و یبوست می شود چراکه در این حالت به بالاتنه فشار وارد می شود.

 

بهترین حالت در استفاده از توالت فرنگی به صورت چمباتمه زده و گذاشتن یک چهارپایه کوچک در زیر پا در هنگام استفاده است به طوری که پاها در بغل جمع شوند.

آیا تا به حال بر روی توالت فرنگی اشتباه می نشستیم!؟

مشکلات نشستن با زاویه 90 درجه

بر طبق تحقیقات محققان، نشستن در حالت 90 درجه بر روی توالت فرنگی ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند: یبوست مکرر، تحریک مکرر رکتوم، عفونت ادراری، دردهای موضعی، مشکلات متعدد زنانگی، هموروئید یا بواسیر شود. چراکه نشستن 90 درجه بر توالت فرنگی ، به جای تسریع روند دفع، باعث طولانی شدن این روند می شود.

تصویر زیر نشان می دهد که چرا وضعیت نشستن بر توالت فرنگی اینقدر مهم است.

آیا تا به حال بر روی توالت فرنگی اشتباه می نشستیم!؟

بهترین حالت استفاد از توالت فرنگی ، به صورت چمباتمه زدن (مانند وضعیت استفاده از توالت ایرانی) یا مانند حرکت «اسکات» در ورزش است. چراکه در این حالت روده بزرگ در وضعیت بهتری قرار می گیرد. هم چنین چمباتمه زدن باعث کم شدن فشار وارده به پرینه و هم چنین کم شدن فشار بر روی رگ های مقعد و رکتوم می شود. به همین علت از ابتلا به هموروئید، آپاندیسیت ، التهاب روده و مشکلات دیگر جلوگیری می کند.

در نهایت برای استفاده از توالت فرنگی به طور صحیح پس از نشستن، چهارپایه پلاستیکی کوچکی را در زیر پای خود قرار دهید و اندکی به سمت جلو خم شوید با بدن در زاویه 35 درجه (در قسمت بین بالاتنه و باسن) قرار بگیرد. به این شکل بدن در وضعیت چمباتمه قرار می گیرد و روده و کلیه ها بسیار راحت تخلیه خواهند شد.