نظم در هر محیطی می تواند آن مکان را سرشار از آرامش نماید. استفاده از کابین دوش می تواند این نظم را در سرویس بهداشتی یا حمام شما برقرار کند. کابین ها به شکل های مختلفی تولید می شوند ، از جمله آن ها می توان به کابین های نیم گرد ، مربعی یکپارچه ، چند تکه با شیشه های ساده یا طرح دار به صورت شفاف یا مات و دودی بدون درب یا با درب های کشویی و لولایی اشاره نمود.

انواع کابین دوش

کابین های موجود در بازار به دو صورت معمولی و هوشمند عرضه می شوند. کابین دوش معمولی تنها یک اتاقک شیشه ای می باشد که حمام را از بخش های دیگر مجزا می سازد. کابین هوشمند مجهز به نمایشگر الکترونیکی و سیستم های گرمایشی می باشد. واضح است که با توجه به کاربردهای متنوع تر ، قیمت های کابین هوشمند بالاتر از نمونه های معمولی خود می باشند.

ساختار کابین های دوش

  • کابین دوش دست ساز
  • کابین پیش ساخته معمولی
  • کابین پیش ساخته پیشرفته

نوع دست ساز

این نوع از کابین ها توسط فرد سازنده از شیشه های نشکن ساخته شده و در محل موردنظر نصب می گردد. قیمت های مناسب باعث شده تا افراد زیادی از این مدل استقبال نموده و در حمام خود آن را استفاده نمایند. البته باید در نظر داشت که این کابین ها دارای هیچگونه تجهیزاتی نمی باشند و اغلب ظاهر معمولی دارند لذا برای افرادی که به دنبال طراحی یک حمام لوکس با ایده های به روز می باشند ، اصلاً مناسب نمی باشد.

پیش ساخته معمولی

این نوع از کابین ها در کارخانه تولید می شوند و دارای ابعاد متفاوتی می باشند. براساس میزان فضایی که می خواهید به کابین دوش اختصاص دهید می توانید اندازه آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که این مدل ها نیز به صورت ساده نصب می شوند و تنها تفاوت آن با کابین دست ساز در قاب فلزی است که جداره های شیشه را پوشانیده است و طرح های آن را جذاب تر نموده است.

کابین دوش

پیش ساخته پیشرفته

در ساخت این کابین ها جدیدترین تکنولوژی های حال حاضر به کار رفته است و به همان نسبت دارای قیمت بیشتری نیز می باشند. طراحی های منحصر به فرد این نوع از کابین ها ، چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید.
نمایشگر دیجیتال ، سیستم گرم کننده کف کابین ، سنسورهای رطوبت سنج ، سنسورهای حرارتی ، دوش هوشمند و امکاناتی نظیر سیستم های هشداردهنده می تواند برای هر کاربری جالب توجه باشد.
این کابین ها مخصوص افرادی طراحی شده است که حساسیت زیادی را برای دکوربندی حمام و سرویس بهداشتی خانه خود به خرج می دهند. علاوه بر کارایی و مزایای قابل قبول خود ، زیبایی فضای حمام را نیز چند برابر می نمایند.

مزایای استفاده از کابین دوش

  • جداسازی قسمت دوش از سایر بخش های حمام
  • عدم اتلاف انرژی
  • جلوگیری از آسیب رسیدن به سایر تجهیزات بهداشتی

جداسازی قسمت دوش از سایر تجهیزات بهداشتی

یکی از مشکلات رایجی که در حمام های معمولی دیده می شود و اغلب خانم ها از آن شکایت دارند ، ورود مواد شوینده (به طور مثال کف شامپو) به سایر قسمت های حمام و سرویس بهداشتی می باشد. استفاده از کابین دوش به این معضل خاتمه داده و موجب می شود تا آب و سایر شوینده ها از طریق در پوش داخل کابین به فاضلاب منتقل شده و به بخش های دیگر نفوذ پیدا نکند.

عدم اتلاف انرژی

مادامی که یک فضای کوچک بسته ایجاد گردد ، حمام سریع تر گرم شده در نتیجه نیازی به مصرف انرژی گرمایشی بیشتر برای بهبود دمای آن نمی باشد. همچنین از هدر رفت آب به منظور ایجاد بخار برای بالا بردن دمای حمام ممانعت به عمل می آورد. کابین تعبیه شده به سادگی می تواند از خروج گرما جلوگیری نموده و فضایی دلپذیر برای استحمام به وجود آورد.

کابین دوش

جلوگیری از آسیب رسیدن به سایر تجهیزات بهداشتی

هرکجا که رطوبت وجود دارد ، احتمال آنکه ضرر و زیان به همراه داشته باشد ، بیشتر می گردد. رطوبت عاملی است که می تواند در دراز مدت منجر به آسیب رسیدن به درب حمام ، شیرآلات و سایر تحهیزات بهداشتی گردد. کابین دوش ، مانع از ورود بخار آب به بخش های دیگر شده و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می گردد.

انواع کف کابین یا زیردوشی کابین

1– زیردوشی آکریلیک :

  • مزایا : 1- سبک  2- طرح های متنوع با رنگ بندی های مختلف  3- پوشش سطحی نرم
  • معایب : استحکام کمتر نسبت به نمونه سرامیکی

2– زیردوشی سرامیک :

  • مزایا : 1- قدرت تحمل بالا و استحکام عالی
  • معایب : 1- وزن بالا  2- پوشش سخت و ایجاد سطحی بدون انعطاف

اکنون دیگر انتخاب با شماست! بسته به ابعاد و مساحت سرویس بهداشتی ، میزان هزینه و کیفیتی که مدنظرتان است می توانید یکی از مدل های ذکر شده کابین دوش را برای منزلتان خریداری نمایید.

ژیمان عرضه کننده کلیه تجهیزات بهداشتی

اعتبار هر شرکتی به رضایت مشتریانش می باشد و شرکت ایتالیایی DANIEL به پشتوانه کیفیت محصولاتش ، توانسته است رضایت 100 درصدی را در رزومه کاری شان ثبت نماید.

ژیمان مفتخر به عرضه کلیه تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام از مطرح ترین برندهای سراسر دنیا (DANIEL و bathco) به هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

در صورتی که علاقمند هستید تا مدل های مختلف شیرآلات ایتالیایی دنیل را مشاهده فرمایید ، کافی است بر روی لینک آن کلیک نمایید.

کابین دوش