طراحی داخلی در یک خانه نیازمند دانستن یک سری اطلاعات تخصصی است. برای طراحی داخلی یک خانه می توان راهکارهای مختلفی پیش گرفت. یکی از این راهکارها سپردن پروژه طراحی داخلی به یک متخصص است. طراحی داخلی یک خانه تمامی قسمت های آن را شامل می شود از انتخاب شیرآلات لوکس بهداشتی مانند شیرآلات طلایی یا شیرآلات ایتالیایی تا انتخاب تک تک مبلمان منزل، بنابراین هماهنگی این اجزا با یکدیگر می تواند کار پیچیده ای باشد.

اگر شما نخواهید که طراحی داخلی خانه خود را به یک متخصص بسپارید و خودتان برای این کار پیش قدم شده اید، بهتر است نکاتی را که طراحان داخلی برای این کار توصیه کرده اند، به کار ببندید. ما توصیه های برتر طراحان داخلی را در 10 مرحله گردآوری کرده ایم تا شما بتوانید از طراحی داخلی خود لذت ببرید و به بهترین شکل آن را انجام دهید.

 

مرحله اول طراحی داخلی : فضای خود را اندازه بگیرید

در مرحله اول طراحی داخلی ، فضای خود را اندازه بگیرید و اندازه ها را روی یک کاغذ بنویسید. سپس مبلمان را نیز اندازه گیری کنید و فرم آن ها را مد نظر بگیرید و سعی کنید با توجه به فرم و اندازه آن ها بر روی کاغذ، جایگاه ایده آل را برای جایگذاری مبلمان پیدا کنید. در مدت جایگذاری، در نظر داشته باشید که افراد در فضا چگونه حرکت خواهند کرد.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

مرحله دوم طراحی داخلی : بهترین جایگاه نور طبیعی را مشخص کنید

در فضای خود به دنبال منابع تامین نور طبیعی بگردید مانند درها و پنجره ها و آن ها را مشخص کنید. مشخص کردن این منابع به شما کمک می کند تا بتوانید برای جایگذاری و اضافه کردن منبع نور مصنوعی تصمیم بگیرید.

 

مرحله سوم طراحی داخلی: سبک مورد علاقه خود را در طراحی داخلی مشخص کنید

اگر می خواهید از ابتدا مبلمان و لوازم منزل خود را بخرید، به سبکی که دوست دارید توجه کنید. مبلمان، کف پوش ها و حتی لوازم لوکس بهداشتی مانند کاسه روشویی روکار یا کاسه روشویی توکار یا استفاده از توالت فرنگی وال هنگ یا توالت فرنگی زمینی ، باید متناسب با سبک طراحی داخلی باشد که شما به آن علاقه مند هستید.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

مرحله چهارم طراحی داخلی : در مورد رنگ ها تصمیم بگیرید

در این مرحله از طراحی داخلی ، در مورد رنگ های مورد علاقه و آن هایی که می خواهید در طراحی داخلی استفاده کنید، تصمیم بگیرید. به طور کلی توصیه می شود که سه رنگ را به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته و همه قسمت ها را با تنالیته های مختلفی از این سه رنگ اصلی، هماهنگ کنید.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

مرحله پنجم طراحی داخلی : یک دسته رنگی جمع کنید

متریال های مختلف، با تم رنگ های انتخابی خود را گزینش کنید تا بتوانید مبلمان مناسبی برای طراحی داخلی انتخاب نمایید. در این انتخاب، به یاد داشته باشید که تمامی مبلمان، پرده ها، دیوارها، کف و درها را در نظر بگیرید تا در انتهای کار همگی با هم هماهنگ باشند. برای این هماهنگی و یکپارچگی می توانید از فضاهای خود عکس بگیرید و در زمان خرید، رنگ های این عناصر را با یکدیگر چک کنید تا بتوانید چگونگی قرارگیری و ظاهر لوازمی که قصد خریدشان را دارید، در فضا تجسم کنید.

 

مرحله ششم طراحی داخلی : از دیوارها شروع کنید

چه شما رنگ و چه کاغذ دیواری برای دیوارهای خود انتخاب کنید، باید در نظر بگیرید که رنگ دیوارها منبع اصلی رنگ فضا خواهد بود؛ مگر اینکه دیوارها را با رنگ های خنثی مانند طوسی، رنگ کنید تا رنگ های دیگری که در قسمت های دیگر استفاده می شود، برجسته شوند.

اگر می خواهید اتاقتان بزرگتر به نظر برسد، از رنگ های روشن استفاده کنید یا رنگ دیوارهای خود را با رنگ سفید سقف در تضاد قرار دهید.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

مرحله 7 طراحی داخلی: کف را در نظر بگیرید

با توجه به رنگ های انتخابی خود در مرحله چهار، رنگ کف را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ کف را جوری انتخاب کنید که تا حدودی با دیوارها تضاد داشته باشد. به عنوان مثال یک تم رنگی سبک برای دیوارها و تم رنگی سنگین برای کف در نظر بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که نور طبیعی چه بازتابی بر روی کف خواهد داشت. سطح مات یا سطح براق را در انتها به شما خواهد داد.

به طرز قرار گرفتن و چیدمان کفپوش ها نیز دقت کنید. به طور مثال چیدمان طولی کفپوش ها می تواند به عمق دادن به یک فضا و طولانی تر نشان دادن آن، کمک کند.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

 

مرحله 8 طراحی داخلی : مبلمان خود را جایگذاری کنید

هنگامی که ظاهر کلی فضای شما شکل گرفت، مبلمان خود را در فضا قرار دهید. نترسید و تمامی ترکیب های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام ترکیب بهتر است. در مرحله نهایی برای کامل کردن کار، با استفاده از لوازم تزئینی، بدون در هم ریختن فضا و حفظ تعادل، به ترکیب طراحی داخلی رنگ اضافه کنید.

 

مرحله 9 طراحی داخلی : روشنایی مصنوعی خود را در اولویت قرار دهید

نورپردازی نقش خیلی مهمی در فضا، به وسیله شکل دادن به فضا در عصرها و ایجاد اتمسفر مخصوص در آن ایجاد می کند. برای نصب روشنایی، قسمت های مختلف فضا را امتحان کنید. از آنجا که چراغ های آویز، فضا را باریک تر نشان می دهند، گزینه خوبی برای در نظر گرفتن روشنایی در سقف می باشند. این مدل از چراغ ها، یک نور ملایم و مستقیم تر را ارائه می دهد.

 

10 قدم آسان برای انجام یک طراحی داخلی عالی

مرحله 10 طراحی داخلی : استایل خود را داشته باشید

با نگاه کردن به عکس های مختلف معماری داخلی، آن چیزی که برای شما مفید و کاربردی است را انتخاب کنید. اینترنت منبع خوبی برای عکس های متفاوت در طراحی داخلی است. در میان عکس ها سرچ کنید و از آن ها برای طراحی داخلی فضای خود الهام بگیرید.