وال هنگ ، Wall Hung ، واژه ای است که امروزه در بین طراحان داخلی بسیار شنیده می شود و شاید مشتریانی که تا به حال با این حوزه ارتباط چندانی نداشته اند، راجع به آن کمتر آگاهی داشته باشند. اصطلاح وال هنگ در لغت به معنی اتصال دیواری است و تمام تجهیزات مانند شیرآلات توکار ، توالت فرنگی دیواری یا توالت فرنگی وال هنگ ، کابینت های دیواری و … می توانند به صورت وال هنگ استفاده شوند  و به داشتن یک سرویس بهداشتی مدرن کمک کنند. اما استفاده از هر کدام از این تجهیزات دیواری دارای مزایا و معایبی است که قبل از انتخاب، باید از آن اطلاع پیدا کرد.

توالت فرنگی وال هنگ چیست؟

توالت های وال هنگ مدل های جدیدی از توالت فرنگی هستند که در سال های اخیر، به علت مزایایی که دارند بسیار مورد علاقه معماران و طراحان قرار گرفته اند. اما در کنار داشتن این مزایا باید معایب یا محدودیت های استفاده از این نوع توالت فرنگی را شناسایی کنید و پس از آن تصمیم خود را در استفاده یا عدم استفاده از این تجهیزات بگیرید چراکه نصب آن ها با نصب توالت فرنگی زمینی متفاوت است.

توالت وال هنگ

مزایای استفاده از توالت فرنگی وال هنگ

زیبایی بصری: در سرویس بهداشتی مدرن

توالت فرنگی زمینی دارای اجزایی مانند فلاش تانک، شیلنگ، پایه و شیر پرکن است که هر کدام از این اجزا فضایی را در سرویس بهداشتی اشغال می کنند و علاوه بر این وجود این عناصر در فضای سرویس بهداشتی، زیبایی بصری را از بین می برد. با استفاده از توالت فرنگی وال هنگ عناصری مانند پایه، فلاش تانک و شیر پرکن در نمای سرویس قرار نمی گیرند و در دیوار پنهان خواهند شد. حذف این عناصر از فضای سرویس بهداشتی به افزایش فضا کمک خواهد کرد و دست طراحان و معماران داخلی را در طراحی بهتر سرویس بهداشتی مدرن باز خواهد گذاشت. حذف شدن این عناصر باعث حذف شدن لوله کشی های روکار در فضاهای بهداشتی نیز خواهد شد.

شستوشو و نظافت آسان:

پایه زمینی در توالت فرنگی زمینی، محل تجمع میکروب ها و کثیفی است. چرا که اغلب دسترسی به قسمت پشت پایه به علت نزدیک بودن به دیوار دشوار است و به خوبی تمیز نخواهد شد. همچنین برای تمیزی کامل دور پایه نیاز به شستشو و مواد شوینده بسیاری است. در توالت فرنگی وال هنگ به علت نبود پایه زمینی این مشکل حل شده است و زیر توالت به علت فاصله داشتن با زمین کاملا در دسترس بوده و شستشوی آن بسیار راحت می باشد.

تنظیم ارتفاع دلخواه:

توالت های فرنگی زمینی به علت داشتن پایه ثابت، دارای ارتفاع یکسانی هستند و نمی توان ارتفاع آن ها را تغییر داد. تنظیم ارتفاع توالت فرنگی برای افراد سالمند و یا بیمارانی که از درد زانو و کمر رنج می برند بسیار مهم است که عمل تنظیم ارتفاع نمی تواند در توالت های فرنگی زمینی انجام گیرد. اما توالت فرنگی وال هنگ به علت داشتن استراکچر می توان در ارتفاع دلخواه قرار گیرد.

توالت وال هنگ و پیسوار

معایت استفاده از توالت فرنگی وال هنگ

نصب تخصصی:

توالت فرنگی وال هنگ به علت داشتن استراکچری که باید داخل دیوار قرارگیرد نیاز به نیروی متخصص دارد تا بتواند به درستی نصب شود و همچنین برای بهره مندی از سرویس گارانتی این محصول حتما باید نصاب مورد تایید شرکت فروشنده توالت فرنگی شما را نصب کند. سرویس بهداشتی مدرن.

نیاز به فضا در داخل دیوار:

توالت وال هنگ دارای استراکچرهای مختلف با ضخامت های متفاوت می باشد. برای نصب این توالت ها نیاز به دیواری با ضخامت حدود 12 تا 15 سانتی متر است که بسته به ضخامت استراکچر ممکن است نیاز به فضای بیشتری نیز داشته باشید تا استراکچر بتواند به درستی داخل دیوار قرار گیرد. مهار شدن استراکچر نیز دارای اهمیت زیادی است چرا که باید وزن توالت فرنگی و مصرف کننده آن را تحمل کند. بنابراین اگر فضای بهداشتی شما از قبل ساخته شده است و فقط می خواهید توالت فرنگی به آن اضافه کنید، این مدل از توالت ها مناسب شما نیست. اما اگر در حال ساخت ساختمان یا بازسازی فضای بهداشتی خود هستید و جای کافی دارید می توانید از این مدل استفاده کنید.

توالت وال هنگ در سرویس بهداشتی مدرن

دسترسی سخت جهت تعمیر:

در خرید استراکچر توالت وال هنگ بسیار دقت کنید. کیفیت استراکچر بسیار مهم است چراکه برخی از اجزای توالت فرنگی مانند فلاش تانک در داخل آن قرار دارد و در نهایت در داخل دیوار پنهان خواهند شد و اگر از جنس مرغوبی نباشد بعد از چند سال نیاز به تعمیر یا حتی تعویض آن و به طبع شکافتن دیوار و بنایی خواهد بود و این کار هزینه زیادی برای شما در پی خواهد داشت. اما با خرید استراکچر توالت وال هنگ با کیفیت می توانید این مشکل را بر طرف کنید.

هزینه بالا:

توالت وال هنگ به علت داشتن استراکچر و نیاز به نصب تخصصی هزینه بالاتری نسبت به توالت های فرنگی معمولی دارد. علاوه بر آن تجهیزات وال هنگ به طور معمول قیمت بالاتری نسبت به لوازم معمولی دارند. در صورت خرابی، هزینه تعمیر و نگه داری این مدل از توالت ها نیز بالاتر از توالت های فرنگی زمینی است.

همیشه استفاده از لوازم مختلف دارای مزایا و معایب مختص به خود است. اما شما می توانید برای انتخاب مناسب و بهتر با متخصصان و کارشناسان شرکت ژیمان تماس بگیرید و یا در سایت شرکت ژیمان از انواع متنوع توالت فرنگی زمینی، توالت فرنگی دیواری و استراکچرهای اسپانیایی شرکت ژیمان به عنوان نماینده انحصاری شرکت بتکو اسپانیا دیدن کنید.