طراحی حمام لوکس و مناسب برای مصرف کننده، بسیار مهم و قابل توجه است. چراکه نیازهای افراد مختلف در هر خانه ای متفاوت است و هر شخص از دکوراسیون حمام خود، برطرف شدن نیازش را انتظار دارد. یکی از این موارد استفاده از سینک روشویی یا کاسه روشویی دوقلو در طراحی حمام است. اما قبل از استفاده از آن در دکوراسیون حمام ، باید از مزایا و معایب آن آگاهی پیدا کرد.

کاسه روشویی دوقلو

امروزه مدل های مختلفی از انواع کاسه روشویی لوکس در طراحی حمام و طراحی سرویس بهداشتی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع کاسه روشویی ها ، مدل دوقلوی آن است. در این مدل، دو عدد کاسه روشویی در کنار هم بر روی صفحه روشویی قرار می گیرند و هر کدام شیرآلات جداگانه ای دارند. بنابراین دو نفر به طور همزمان می توانند از حمام یا سرویس بهداشتی استفاده کنند. اما مزایا و معایب استفاده از کاسه روشویی دوقلو چیست؟

سرویس بهداشتی مدرن 2

 

مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو

مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو در هر خانواده می تواند متفاوت باشد. مثلا زوج های جوان در حمام مستر خود می توانند از این مدل از کاسه روشویی استفاده کنند و این کار باعث می شود که در هنگام صبح که معمولا افراد با عجله به دنبال آماده شدن برای بیرون رفتن هستند، دچار مشکل نشوند و هر کدام بتوانند از کاسه روشویی جداگانه ای برای آماده شدن استفاده کنند.

کاسه روشویی دوقلو همچنین برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند نیز مناسب است. چراکه می تواند به مستقل شدن کودک شما کمک کند. به طور مثال هنگامی که در حال مسواک زدن جلوی سینک روشویی هستید، فرزند شما نیز می تواند به طور مستقل از سینک دیگر برای مسواک زدن استفاده کند و در این حالت تحت نظر شما نیز باشد.

همچنین کاسه روشویی دوقلو برای خانواده های پر جمعیت تر نیز دارای مزیت است. به این صورت که افراد این خانواده هم زمان می توانند از یک سرویس بهداشتی یا حمام ، بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر استفاده کنند.

از دیگر مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو ، شخصی سازی وسیله ها است. بدین صورت که می توانید لوازم شخصی خود را در بالا یا کنار سینک خود قراردهید و نگران برهم خوردن چیدمان آن ها نباشید.

روشویی کلاسیک

معایب استفاده از کاسه روشویی دوقلو

هزینه بالا: زمانی که شما این مدل از کاسه روشویی را انتخاب می کنید در اصل باید هزینه دو عدد کاسه روشویی را بدهید. چراکه نیاز به دو عدد کاسه روشویی و همچنین نیاز به دو سری شیرآلات می باشد. همچنین ابعاد کابینت یا صفحه روشویی نیز بزرگ تر می شود و این مورد نیز، هزینه بیشتری را شامل خواهد شد.

اشغال فضا: برای استفاده از کاسه روشویی دوقلو نیاز به فضای بیشتری هست. به همین علت در طراحی حمام ها و سرویس های بهداشتی باید این فضا وجود داشته باشد و این مدل را نمی شود در هر فضای بهداشتی پیاده کرد. همچنین باید به فاصله بین کاسه روشویی ها نیز دقت کرد. این فاصله باید به حدی باشد که دو نفر هنگام استفاده به هم برخورد نکنند و از هم فاصله داشته باشد.

 

کاسه روشویی دوقلو

 

استفاده از این مدل کاسه روشویی در فضاهای بهداشتی و دکوراسیون حمام می تواند امکان استفاده از عناصر دیگر مانند وان یا کابین دوش را از شما بگیرد. بنابراین با بررسی مزایا و معایب این مدل از کاسه روشویی به انتخاب آن اقدام کنید.
شرکت ژیمان واردکننده انحصاری کاسه روشویی های اسپانیایی بتکو می باشد. انواع مختلف این کاسه روشویی ها را می توانید در سایت اصلی شرکت ژیمان مشاهده کنید. همچنین این کاسه روشویی ها می توانند به صورت کاسه روشویی دوقلو نیز استفاده شوند.