حمام مستر! قطعاً این کلمه را بارها در تبلیغات شنیده اید و در آگهی های خرید و فروش ساختمان ، کاتالوگ های طراحان دکوراسیون داخلی مشاهده نموده اید. مستر (The master) به زبان لاتین به معنای ارباب است و اگر بخواهیم به مفهوم لغت (bath master) در لاتین اشاره نماییم ، می توانیم بگوییم : حمامی که از هر لحاظ منحصر به فرد است و دارای ویژگی های شاخص و برتر می باشد.

با توجه به تعریف بالا ، اتاق مستر نیز دارای تجهیزات خاص و جالب توجه می باشد. معمولاً طراحان دکوراسیون اروپایی به اتاقی در یک خانه که اختصاص به زن و شوهر داشته باشد ، اتاق مستر می گویند. وسایل این اتاق باید نسبت به سایر اتاق های خانه متفاوت باشد.

حمام اتاق مستر ، به اتاقی می گویند که تجهیزات حمام در کنار سایر تجهیزات اتاق خواب قرار می گیرد و به یک شکل واحد درآمده است.

حمام مستر

حمام مستر

تجهیزات به کار رفته در حمام مستر چیستند و دارای چه ویژگی هایی هستند؟

تجهیراتی که در حمام مستر به کار گرفته می شود ، در همه جای دنیا دارای یک ویژگی می باشند. آن هم منحصر به فرد بودن این تجهیزات است. تنها تفاوت حمام مستر اروپایی با حمام مستر آسیایی یا آمریکایی در نحوه اجرای سبک دکوراسیون داخلی آن می باشد. مهم ترین تجهیزات بهداشنی حمام مستر شامل موارد زیر می باشد :

  • وان جکوزی دو نفره
  • کابین دوش
  • شیرآلات بهداشتی لوکس
  • روشویی ترجیحاً به صورت دو نفره

بسته به سلیقه و هزینه ای که بابت طراحی دکوراسیون می پردازید ، می توانید از تجهیزاتی نظیر مبلمان ، لوستر و … در طراحی داخلی حمام استفاده نمایید تا این فضا لوکس و شکیل تر گردد.

مادامی که یک فضا اختصاص به دو نفر دارد و هدف از استفاده از آن اینست که می خواهند از آن فضا آرامش و انرژی های مثبت را دریافت کنند ، باید آن را متناسب با روحیه ، خلقیات و علاقه مندی های خود طراحی نمایند.

حمام مستر

وان جکوزی دو نفره در حمام مستر

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که حمام مستر را نسبت به سایر حمام ها خاص و متمایز می کند ، استفاده از وان جکوزی دو نفره می باشد. تصور اینکه در حمام مستر وان جکوزی وجود نداشته باشد ، بسیار دشوار است. این حمام لوکس ، با وجود داشتن وان جکوزی دو نفره یک فضای کاملاً رمانتیک و عاشقانه به ارمغان می آورد که هر زوجی از آن لذت خواهند برد.

اگر مساحت حمام اتاق مستر شما زیاد است ، بهترین انتخاب برای وان جکوزی دو نفره از نوع ایستاده می باشد اما در صورتی که فضای شما به قدر کافی بزرگ نیست ، وان جکوزی کنج (سه گوش) انتخاب ایده آلی است ، زیرا بدین طریق می توانید به بهترین شکل ممکن از فضا استفاده نمایید.

اگر تمایلی ندارید بابت خرید وان جکوزی هزینه کنید ، می توانید از وان حمام ساده نیز استفاده کنید ، اما از آنجایی که حمام مستر ، اتاقی برای استراحت و رفع خستگی شما بعد از اتمام فعالیت روزانه و به منظور رهایی از استرس و تنش های شغلی می باشد ، تمهیداتی که در ساخت جکوزی در نظر گرفته شده است ، می تواند نوید بخش شروع یک روز پر انرژی و بدون کسالت باشد.

مطلب پیشنهادی : جکوزی خانگی و مزایای استفاده از آن ، فواید آب درمانی در جکوزی خانگی

هوشمند شدن این تجهیزات و مجهز شدن به سنسور تشخیص درجه حرارت آب ، سنسور پخش صوت ، سیستم ماساژ و … در بهبود عملکرد وان جکوزی به منظور ملموس شدن تأثیرات درمانی ، کاملاً حائز اهمیت می باشد.

برای مشاهده بهترین و لوکس ترین مدل های وان و جکوزی دو نفره ، بر روی لینک آن کلیک نمایید.

حمام مستر 

شیرآلات لوکس و هوشمند

استفاده از شیرآلات پیشرفته ، با مدل های به روز و با کیفیت می تواند زیبایی حمام مستر شما را چندین برابر نماید. شیرآلات هوشمند ، شیرآلات چشمی و یا دیجیتالی نمونه هایی از شیرآلات مدرن هستند که با برندهای مختلفی در بازار یافت می شوند. با خرید شیرآلات لوکس ژیمان ، دوام و ماندگاری بالای این محصولات در سالیان متوالی تضمین شده می باشند.

مطلب پیشنهادی : شیرآلات هوشمند چیست و در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

رنگ شیرآلات نیز در جلوه دادن به فضا نقش مهم و اساسی دارد. اگر به تازگی ازدواج کرده اید ، شاید علاقمند باشید تا رنگ سفید را برای دکوراسیون حمام اتاق مستر خود انتخاب نمایید. از این رو شیرآلات سفید رنگ نیز در بازار موجود می باشند و می توانید برای استفاده در این فضا آن ها را خریداری نمایید.

در صورت علاقمندی به مشاهده مدل های شیرآلات Daniel ، می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

روشویی دو نفره

وقتی صحبت از روشویی به میان می آید همگان به یاد روشویی های معمولی که در اکثر حمام ها و سرویس های بهداشتی دیده می شود ، می افتند. منظور ما درباره استفاده از یک روشویی منحصر به فرد در حمام مستر ، روشویی دو نفره می باشد. این روشویی دارای دو کاسه مجزا است و از آن جایی که این نوع حمام برای دو نفر می باشد ، این نوع روشویی کاملاً مناسب چنین فضایی است.

حمام مستر

کابین دوش

یکی از المان های مهم دیگر در حمام مستر ، استفاده از کابین دوش می باشد. کارگذاری کابین دوش در حمام مستر از حیث زیبایی و کارایی تفاوت اصلی این نوع حمام با حمام های معمولی و رایج می باشد. ژیمان ، انواع دوش حمام را در طرح های مختلف عرضه می نماید.

مطلب پیشنهادی : کابین دوش چیست و چه مزایایی دارد؟

حمام مستر

تجهیزات جانبی در حمام مستر

استفاده از اکسسوری ها ، آینه و کنسول ، شمعدان ، گل های تزئینی ، گیاهان طبیعی ، در گیراتر شدن فضا و آرامش بخشیدن به زوجی که قرار است چندین ساعت را در آن بگذارنند ، کمک شایانی می نماید. عموماً در حمام اتاق مستر از مبلمان و نشیمن گاه استفاده می شود تا محلی برای استراحت افراد باشد. استفاده از مبلمان بر جلوه اشرافی حمام میفزاید و نمای داخلی فضا را چندین برابر می نماید.

حمام مستر

اهمیت نورپردازی

نورپردازی مناسب با کمک لوسترهای فانتزی ، چراغ های دکوراتیو و … از دیگر فاکتورهای مهمی است که باید در هنگام طراحی دکوراسیون حمام مستر به آن توجه نمایید. این را در نظر داشته باشید که نور به اندازه و متناسب با رنگ دکوراسیون ، جلوه تجهیزات به کار رفته را چندین برابر می نماید. البته در هنگام نورپردازی افراط نکنید. نور شدید و زیاد قادر است فضای عاشقانه و آرامش بخش حمام شما را کاملاً از بین ببرد.

حمام مستر

شیرآلات خارجی ژیمان

محصولات لوکس ساختمانی ژیمان از بهترین برندهای حال حاضر جهان ، شرکت bathco اسپانیایی و شرکت daniel ایتالیایی می باشد.

حمام اتاق مستر شما توسط با کیفیت ترین محصولات ساختمانی ژیمان به خاص ترین و رویایی ترین حمام تبدیل خواهد شد!