وقتی صحبت از طراحی روشویی لوکس می شود، اکثر ما به یاد سرویس بهداشتی لوکس یا فضای بهداشتی لوکس می افتیم و روشویی را در آن فضا تصور می کنیم. اما باید بدانید که طراحی روشویی لوکس می تواند در محلی به غیر از فضاهای بهداشتی خانه باشد. برای این کار باید قبل از ساخت خانه و یا بازسازی خانه خود، جای روشویی را در نظر گرفته تا لوله کشی های لازم برای نصب شیرآلات لوکس در آن محل صورت بگیرد.

طراحی روشویی لوکس در اتاق غذاخوری

اتاق غذاخوری یا سالن غذاخوری و یا حتی قسمت قرارگیری میز غذاخوری در خانه، می تواند دارای یک روشویی باشد تا هر زمان نیاز بود بتوان از آن استفاده کرد.
بسیاری از طراحان ساختمانی اگر جای مناسبی برای قراردادن روشویی و کاسه روشویی در فضای سالن غذاخوری داشته باشند این طراحی را به بهترین شکل پیاده می کنند.
ابتدا باید گفت که طراحی این روشویی به علت اینکه در معرض دید قرار می گیرد، باید بسیار شکیل باشد و در طراحی آن، کاسه روشویی لوکس و شیرآلات لوکس در نظر گرفته شود. اکثر این روشویی ها دارای کابینت ها و کمدهای زیبا و تزئین شده ای هستند که زیبایی آن ها را دو چندان می کنند. می توان برای جدا کردن این فضا و قرار دادن روشویی در قسمتی مجزا از دیگر قسمت های سالن غذاخوری از پارتیشن یا همان دیوارهای جداکننده سبک، در طرح های مختلف استفاده کرد.

اگر سبک سالن غذاخوری کلاسیک است، می توانید از کاسه روشویی طلایی و کابینت های چوبی استفاده کنید. در صورت مدرن بودن فضای سالن غذاخوری از کاسه روشویی مدرن و کابینت های رنگی استفاده نمایید.
متریالی که برای دیوارهای پشت و کناری این روشویی ها استفاده می شود، می تواند با متریال دیگر دیوارهای غذاخوری متفاوت باشد تا این فضا شاخص شود و از بقیه قسمت ها متمایز گردد.

طراحی روشویی لوکس در اتاق نشیمن

در طراحی اتاق نشیمن می توان روشویی لوکس در نظر گرفت. فضای این روشویی لوکس می تواند با تغییر متریال دیوارهای پشت و کناری تعریف شود. در طراحی روشویی لوکس در اتاق نشیمن می توان چراغ های لوکس یا لوستر مدرن در بالای کاسه روشویی قرار داد تا جلوه بهتری داشته باشد.

 Dining room by homify, Modern

برای کارآیی بهتر روشویی لوکس در اتاق نشیمن، استفاده از یک آینه متناسب با کاسه روشویی فراموش نشود. انداختن یک قالیچه کوچک در جلوی روشویی داخل اتاق نشیمن می تواند به فضا جلوه دهد و برای آن حریم تعریف کند.
در خانه های دوبلکس که پله برای رفتن به طبقه بالا وجود دارد، می توان این روشویی را در کنار پله ها و یا حتی در زیر پله ها استفاده کرد.
کابینت های مورد استفاده در طراحی روشویی لوکس در اتاق نشیمن می تواند وال هنگ یا دارای پایه زمینی باشد. اما اگر امکان قراردادن روشویی کابینتی وال هنگ دارید بهتر است این مدل را قرار دهید تا نظافت زیر کابینت روشویی آسان باشد.

 

طراحی روشویی لوکس در اتاق خواب

استفاده از یک روشویی در اتاق خواب هایی که مستر نیستند، به تنهایی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. در اتاق هایی که مستر نیستند و فضایی اضافی دارند، می توان روشویی کوچک یا بزرگی را نسبت به فضای اتاق در نظر گرفت. اگر این روشویی به صورت کابینتی طراحی شود، می تواند محل قرارگیری لوازم بهداشتی شخصی نیز در اتاق باشد.
در طراحی روشویی لوکس در اتاق خواب از کاسه روشویی لوکس و کاربردی استفاده کنید. اگر فضای کافی دارید، از کاسه روشویی های بزرگ تر استفاده نمایید. استفاده از آینه را در این روشویی فراموش نکنید چراکه بسیار کاربردی خواهد بود. حتما از نوری متمرکز در بالای آینه استفاده کنید تا بتوانید به طور واضح صورت خود را در آینه ببینید.


This photo of Hotel H2O is courtesy of TripAdvisor
طراحی روشویی لوکس در فضاهایی غیر از فضای بهداشتی می تواند کاربردی باشد. اما چگونگی این طراحی و هماهنگی عناصر مورد استفاده بسیار حائز اهمیت است. عناصری مانند کاسه روشویی ، شیرآلات ، آینه و کابینت روشویی باید در هماهنگی کامل با فضای خانه و با یکدیگر قرارگیرند.