شیرآلات ساختمانی در جهان توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند. شرکت های معتبر در این زمینه همواره به دنبال تحقیق و توسعه بر روی روش های پیشرفته و جدید هستند تا بتوانند با استفاده از این روش ها محصولات پیشرو، متفاوت و با کیفیت بهتری تولید کنند. از مراحل مهمی که شرکت های معتبر همواره بر روی کیفیت آن تمرکز دارند.

ساختار شیرآلات ساختمانی

شیرآلات ساختمانی به طور کلی دارای دو بخش عمده داخلی و خارجی در ساختار خود هستند. جنس این دو بخش بسیار حائز اهمیت است چرا که کیفیت این شیرآلات را مشخص می کند. البته برای مصرف کننده ها تنها بخش خارجی و ظاهری شیرآلات قابل دسترسی است در صورتی که جنس بخش داخلی بسیار مهم است.

بخش داخلی شیرآلات از جنس آلیاژهای برنج یا سرب خشک ساخته می شوند که امروزه به خاطر مسائل محیط زیستی و تلاش برای حذف سرب از طبیعت، استفاده از سرب در شیرآلات نیز از بین رفته است و غیر بهداشتی محسوب می شود. علاوه بر این جنس برنج نیز از سرب خشک عملکرد بهتری دارد.

شیرآلات ساختمانی در بخش خارجی یا ظاهری خود دارای روکش های متفاوتی از جنس برنج، برنز، مس و استیل هستند.

شیرالات دنیل

معرفی شرکت DANIEL ایتالیا

از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و تولید شیرآلات، شرکت دنیل ایتالیاست. این شرکت توسط دنیل روبینتری سازنده خلاق ایتالیایی بنیان گذاری شده است. او کارخانه های خود را در استان میلان ایتالیا برپا کرده است و تمرکز کاری خود را بر دگرگونی روش های کلاسیک در قالب ایجاد تکنیک های به روز برای ساخت شیرآلات ساختمانی و روش های نوین آبکاری آن ها قرار داده است.

 

روند تولید محصولات

تمام مراحل تولید شیرآلات ساختمانی در این شرکت از زمان ایجاد ایده تا زمان تولید محصول در این شرکت شکل گرفته و توسعه می یابد. گروه طراحان این شرکت، مجموعه های مختلفی را خلق می کنند و با دقت هر چه تمام تر به تکمیل جزئیات می پردازند. سپس گروه تحقیق و توسعه برای تکمیل پروژه، کار خود را آغاز می کنند و با توجه به طراحی، شروع به ارائه راه حل های مختلف برای ساخت عملی محصول می کنند.

شرکت دنیل روبینتری، تکنیک های تزئینی ثبت شده ای دارد که می تواند با توجه به نیاز مشتری، سلیقه ی آن ها را شخصی سازی کند و محصول مخصوصی برای هر مشتری تولید کند. این شرکت دارای ماشین آلات پیشرفته ساخت و تجهیزات آبکاری شیرآلات مختلف است و با 114 طرح ترکیبی و 48 رنگ توانسته است نیازهای مشتریان متفاوت با سلیقه های مختلف را پاسخ گو باشد.

دانیل روبینتری تمرکز مستمر بر تحقیق و توسعه فن آوری های جدید دارد. در سال های اخیر این روند منجر به بازسازی کامل ماشین آلات و ایجاد کارخانه های تولید جدید با آخرین نسل ماشین آلات کاملا خودکار و روباتیک شده است.

به طوری که اکثر مراحل تولید شیرآلات با استفاده از ماشین آلات پیشرفته انجام می شود. تمام برش ها در این شرکت نیز با استفاده از واترجت انجام می گیرد. برش واترجت دقت بالا در تولید محصولات را تضمین می کند، برش سرد همچنین از تغییر کیفیت یا تغییر شکل مواد جلوگیری می کند.

واحد تمیزکاری و پولیش شرکت دنیل

آبکاری شیرآلات ساختمانی نیز در این شرکت به صورت مکانیزه انجام می گیرد. اولین مرحله برای آبکاری شیرآلات تمیز کردن سطح آن ها از هرگونه آلودگی است. به طوری که آلیاژ اصلی، چسبندگی کافی سطحی برای آبکاری را پیدا کند. محصولات پس از تولید به بخش تمیزکاری این شرکت منتقل می شوند. این قسمت علاوه بر ایستگاه های کاری کلاسیک، دارای 20 دستگاه اتوماتیک است که با بازوی روباتیک به تمیزکاری قطعه ها می پردازند. در این قسمت تمیزکاری که مرحله ای مهم است، با دقت هر چه تمام تر انجام می گیرد. این بخش دارای یک قسمت سندبلاست نیز می باشد.

آبکاری کروم شیرآلات

آبکاری کروم شیرآلات در این شرکت نیز با سیستم های خودکار و با استانداردهای کیفی و محیط زیستی اروپا انجام می شود. یک سیستم آبکاری بزرگ کروم نیز برای آبکاری لوازم اصلی و جانبی حمام وجود دارد.

دستگاه گالوانیزه برای آبکاری نهایی و تزئینات شیرآلات

بخش گالوانیک شرکت دنیل به طور پیوسته به روز می شود و دارای تجهیزات پیشرفته است که به این شرکت اجازه می دهد تا به تولید بیش از 40 ترکیب آبکاری و رنگ مختلف شیرآلات بپردازد. همچنین با استفاده از این تجهیزات توانسته اند به تکنولوژی DEKORA دست پیدا کنند. این تکنولوژی در انحصار شرکت دنیل است و با استفاده از آن می توانند پیچیده ترین ایده ها و رنگ و طرح را با آبکاری ویژه بر روی شیرآلات پیاده سازی کنند. این آبکاری های ترکیبی حتی بصورت طرح های برجسته برای رنگ های سفید و مشکی روی شیرآلات قابل اجرا هستند.

مونتاژ شیرآلات

در مرحله آخر شیرآلات به قسمت مونتاژ منتقل می شوند در حالیکه تمام آزمون های کیفیت را پشت سر گذاشته اند. بسته به نوع محصول و مقدار تولید شیرآلات به صورت دستی یا به صورت اتوماتیک بسته بندی می شوند تا برای ارسال به سراسر جهان آماده شوند.

برای بازدید و انتخاب از میان محصولات متنوع شیرآلات دنیل از سایت ژیمان دیدن کنید.