وال هنگ ، Wall Hung ، یکی از واژه هایی است که امروزه در بین طراحان داخلی بسیار شنیده می شود و شاید مشتریانی که تا به حال با این حوزه ارتباط چندانی نداشته اند، راجع به آن کمتر آگاهی داشته باشند. اصطلاح وال هنگ در لغت به معنی اتصال دیواری است و تمام تجهیزات مانند شیرآلات توکار ، توالت فرنگی دیواری یا توالت وال هنگ ، کابینت های دیواری و … می توانند به صورت وال هنگ استفاده شوند.

تعریف توالت وال هنگ

توالت های وال هنگ مدل های جدیدی از توالت فرنگی هستند که در سال های اخیر، به علت مزایایی که دارند بسیار مورد علاقه معماران و طراحان قرار گرفته اند. ظاهر زیبا و اشغال فضای کمتر روی زمین باعث محبوبیت این مدل از توالت فرنگی بین مصرف کنندگان شده است. همچنین طراحان داخلی نیز به علت داشتن انتخاب های بیشتر در چیدمان فضای بهداشتی، از طرفداران استفاده از لوازم وال هنگ به خصوص توالت وال هنگ هستند. اما قبل از انتخاب این مدل از توالت فرنگی حتما باید به نکاتی توجه کنید و پس از آن تصمیم خود را در استفاده یا عدم استفاده از آن ها بگیرید چراکه نصب آن ها با نصب توالت فرنگی زمینی متفاوت است.

اجزای توالت وال هنگ

توالت وال هنگ از لحاظ ظاهری شبیه به توالت فرنگی معمولی است و نشیمنگاه یکسانی دارد تفاوت آن با توالت فرنگی معمولی در فلاش تانک و پایه است. بدین صورت که در توالت وال هنگ، فلاش تانک پشت توالت فرنگی و پایه زمینی توالت فرنگی حذف شده است و به جای آن استراکچری دارد که در داخل دیوار نصب می شود. به همین خاطر توالت وال هنگ جلوه زیباتری در سرویس های بهداشتی دارد که مورد پسند بسیاری از افراد است.

از دیگر تفاوت های توالت وال هنگ با توالت فرنگی معمولی می توان به محل قرار گرفتن کلید فلاش تانک آن ها اشاره کرد. در توالت وال هنگ کلید فلش تانک باید به صورت جداگانه خریداری شوند و بر روی استراکچر توالت و بر روی دیوار نصب شوند. کلید فلش تانک انواع مختلفی دارد و در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود و به علت اینکه بر روی دیوار و در ظاهر کار دیده می شود باید با دیگر اجزای سرویس بهداشتی همخوانی داشته باشد.

استراکچر توالت وال هنگ

در توالت فرنگی زمینی، پایه زمینی وزن را تحمل می کند اما در توالت های وال هنگ به علت حذف شدن این پایه، وزن کل را استراکچر یا اسکلت تحمل می کند. استراکچرها از قوطی های فلزی با ابعاد مختلف تولید می شوند و فلاش تانک توالت نیز درون این استراکچر قرار دارد. خرید استراکچر باکیفیت برای توالت وال هنگ یکی از نکات مهم و اصلی به شمار می رود. چرا که این سازه در داخل دیوار کارگذاشته می شود و اگر جنس مرغوبی نباشد بعد از چند سال، برای تعویض آن مجبور به بنایی و شکافتن دیوار خواهید شد.

استراکچرها ضخامت های مختلفی دارند و معمولا ضخامت آن ها حدود 8 تا 15 سانتی متر متغییر است. اگر می خواهید برای فضای بهداشتی خود توالت وال هنگ استفاده کنید حتما قبل از نصب آن، ابعاد فضای بهداشتی خود را مد نظر قرار دهید. چراکه برای نصب استراکچر، شما نیاز به دیواری با ضخامت حداقل 10 تا 15 سانتی متر خواهید داشت که ممکن است به علت کمبود جا در بعضی از فضاها نتوان توالت وال هنگ را مورد استفاده قرار داد. نصاب این مدل توالت دو مرتبه باید کار خود را انجام دهد. یک مرتبه قبل از اجرای کاشی کاری دیوار و یک مرتبه بعد از کاشی کاری و در زمان اجرای شیرآلات بهداشتی نیاز به نصاب می باشد.

مدل های توالت وال هنگ

توالت وال هنگ مانند توالت فرنگی زمینی مدل های مختلف و سایزهای متفاوتی دارد. بعضی از مدل ها به صورت مستطیل شکل هستند و برخی نیز دارای گوشه های منحنی هستند. شما می توانید با توجه به طراحی فضای بهداشتی خود از انواع مدل این توالت ها استفاده کنید. شرکت ژیمان به عنوان واردکننده انحصاری محصولات اسپانیایی شرکت بتکو انواع استراکچرها و توالت فرنگی وال هنگ با کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. شما می توانید مدل های مختلف این محصولات را در سایت شرکت ژیمان مشاهده کنید.