شیرآلات طلایی و لوازم بهداشتی لوکس مانند کاسه روشویی طلایی یا هر نوع وسایل حمام دیگری که با روکش طلایی باشند، به نگهداری ویژه ای نیاز دارند و اگر بعد از خرید اینگونه لوازم تحقیقات لازم را جهت نحوه تمیزکردن این وسایل نکرده باشید، ممکن است به آن ها آسیب رساند. مخصوصا اگر شیرآلات طلایی شما از نوع شیرآلات ایتالیایی باشد، می تواند ضرر زیادی به شما وارد کند. بنابراین قبل از شروع به تمیزکردن شیرآلات طلایی خود، از فرآیند و مراحل تمیز کردن آن ها بهتر است اطلاع پیدا کنید.

شیرآلات طلایی و لوازم طلایی مانند کاسه روشویی طلایی در حمام شما، یک عنصر بسیار زیبا و چشم نواز هستند. اما اگر به درستی از آن ها مراقبت نشود به مرور زمان دچار فرسایش خواهند شد. هر چقدر که جنس شیرآلات طلایی شما خوب باشد یا به طور مثال از یک برند شیرآلات ایتالیایی باکیفیت خرید کرده باشید، باز نیاز به نگهداری دارند زیرا شیرآلات طلایی به اندازه مدل شیرآلات استیل ضد زنگ دوام ندارند.

اسپری کردن شیرآلات طلایی یا کاسه روشویی طلایی با مواد شیمیایی در حمام، به مرور باعث خوردگی و خرابی این شیرآلات لوکس بهداشتی می شود. فرض کنید وان حمام جزیره زیبایی در حمام شما با شیرآلات طلایی وجود دارد، اگر این لعاب این شیرآلات زنگ زده شود، چهره نه چندان زیبایی را در حمام شما ایجاد خواهد کرد.

 

چگونه می توان شیرآلات طلایی را تمیز کرد: نگهداری وسایل حمام با روکش طلایی

 

راه حل برای تمیز کردن شیرآلات طلایی

برای تمیزکردن شیرآلات طلایی و لوازم طلایی حمام، یک قسمت سرکه سفید و سه قسمت آب را مخلوط کنید. این محلول یک تمیزکننده ساده و ملایم برای شیرآلات طلایی حمام و سایر لوازم طلایی مانند کاسه روشویی طلایی است. برای این منظور یک فنجان سرکه را با سه فنجان آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید و آن را بر روی شیرآلات طلایی حمام خود اسپری کنید.

 

چگونه می توان شیرآلات طلایی را تمیز کرد: نگهداری وسایل حمام با روکش طلایی

 

مراحل تمیز کردن شیرآلات طلایی

با استفاده از محلول سرکه و آب شروع به تمیزکردن شیرآلات لوکس بهداشتی خود کنید. ابتدا یک پارچه نرم بردارید و آن را درون محلول آغشته کرده و پارچه مرطوب را روی محل مورد نظر قرار دهید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس سطح مورد نظر را با پارچه ای نمدار تمیز کنید. به هیچ وجه از دستگاه های شستشو یا بخار شوی برای شیرآلات طلایی خود استفاد نکنید، چراکه به آبکاری آن ها آسیب می رساند.

اگر شیرآلات شما دارای رسوب یا لکه هایی شده است، شستشو با سرکه را باید چند دفعه تکرار کنید.

 

استمرار در تمیزکاری را فراموش نکنید!

اگر حداقل هفته ای یک بار شیرآلات طلایی یا لوازم طلایی خود را بشویید، روند تمیز کردن آن ها آسان تر خواهد بود و به رسوبات اجازه جمع شدن بر روی شیر را نمی دهد.

درست است که سرکه مانند پاک کنندهای شیمیایی سریع عمل نمی کند، ولی با استمرار این کار، شیرآلات طلایی شما پاکیزه خواهد ماند و به سطوح و لعاب آن ها نیز آسیبی نمی رسد.

این نکته را به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید از پارچه زبر یا سیم برای تمیزکردن شیرآلات طلایی خود استفاده کنید. همیشه با یک پارچه یا ابر نرم این کار را انجام دهید.

 

 

شیرآلات طلایی و کاسه روشویی طلایی چه کاسه روشویی روکار باشد چه توکار یا روشویی ایستاده ، به حمام شما جلوه خاصی می بخشد و طرفداران زیادی هم دارند. کاسه روشویی لوکس ، توالت فرنگی وال هنگ ، وان جکوزی یک تکه یا وان یک تکه در یک حمام می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اگر این عناصر در کنار شیرآلات طلایی به کار گرفته شوند نیز یک طراحی داخلی زیبا را شکل خواهند داد. اما این زیبایی نیاز به مراقبت بیشتری دارد. پس هیچگاه از مواد بهداشتی شیمیایی استفاده نکنید و همیشه برای تمیزکردن شیرآلات طلایی ، تعدادی حوله تمیز در کابینت حمام خود نگهداری کنید و به وسیله آن ها، مدام شیرآلات طلایی خود را تمیز کنید تا لعاب آن ها سال های سال مانند روز اول براق و زیبا بماند.