اجرای مدرنیته در طراحی ویلاهای لوکس با استفاده از تجهیزات و لوازم منحصر به فرد و به روز میسر می گردد. یکی از تجهیزاتی که در سال‌های اخیر مورد توجه سازندگان قرار گرفته است، « جکوزی ویلایی » می باشد. این مدل ها اغلب از ظرفیت بالاتری برخوردار هستند و به صورت توکار یا روکار در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد جکوزی ویلایی

خانه باغ یا ویلا، فضایی برای استراحت اعضای خانواده در روزهای تعطیل سال است. فراهم کردن هرچه بهتر تجهیزات سرگرم کننده از سوی سازندگان، فضایی مفرح بخش و خاطره انگیز را به ارمغان می آورد. تصور کنید روز خود را با مشاهده منظره ای زیبا از ایوان آفتاب گیر ویلای خود آغاز کرده اید و ساعات بعدی را به تفریح و گشت و گذار گذرانیده، سپس روز خود را با غوطه‌ور شدن در جکوزی مجهز خود به پایان می رسانید!

جکوزی توکار ویلایی

این مدل ها منحصراً برای استفاده در شرایط آب و هوایی نامطلوب طراحی شده اند. به همین منظور در برابر عناصر طبیعی مخرب کاملاً مقاوم می باشند. جکوزی توکار برای کاربرانی که به دنبال وان هیدروماساژ با سیستم فیلتر جداگانه هستند، ایجاد شده است. از این جکوزی ها به عنوان مکمل استخرها و فضاهای سلامت خانگی (مانند سونا یا اتاق بخار) در بخش های سرپوشیده ویلا نیز استفاده می شود. جکوزی توکار را می توان در اشکال و اندازه های مختلف طراحی کرد و معمولاً در مکانی جداگانه قرار می گیرند.

جکوزی ویلایی

ویژگی‌های جکوزی توکار مخصوص فضاهای سرباز چیست؟

بهره وری انرژی، کلید اصلی یک جکوزی ایده آل است. یک مدل استاندارد به طور کامل عایق بندی شده است، تا کوچکترین هدرفت انرژی اتفاق نیفتد. موضوع دیگری که در هنگام خرید جکوزی باید به آن توجه کنید، استحکام ساختاری بدنه است. بسته به فضایی که در اختیار دارید، باید جنس بدنه جکوزی را انتخاب کنید. بدین ترتیب می توانید وان جکوزی خود را بر روی پشت بام یا روف گاردن، قسمت های مترفع و سایر مکان های پیچیده نصب کنید، جایی که وزن و جرم کل بسیار مهم است.

جکوزی روکار یا ایستاده

این نوع جکوزی ویلایی می تواند در محوطه ای از ویلا نصب و کارگذاری شود یا قابل حمل باشد. راحتی صندلی های جکوزی همچون صندلی های اداری مهم و ضروری است. در هنگام خرید جکوزی این نکته را به خاطر بسپارید:

ممکن است برخی از صندلی‌ها زیبا به نظر برسند، اما کاربردی نیستند. یک صندلی استاندارد باید به صورت « ارگونومیک » طراحی شود، یعنی وضعیت استقرار بدن را بهبود بخشد. فرد را در حالت نشسته در یک راستا نگه دارد و از فشار وارد شده بر ستون فقرات بکاهد. 

طبق مقاله‌ای که اخیراً در وب‌سایت هافینگتون پست منتشر شد، وضعیت بدنی خوب منجر به اعتماد به نفس بیشتر، انگیزه بالا و سطح استرس پایین‌تر می‌شود. به همین دلیل توجه به مقوله ارگونومیک در طراحی انواع صندلی ها موردتوجه سازندگان قرار گرفته است. در مورد جکوزی نیز این موضوع صادق می باشد، به گونه ای که توجه به استقرار بدن برروی صندلی جکوزی به یک ویژگی حیاتی در زمان ساخت مبدل گردیده است.

جکوزی ویلایی

مفهوم بهره‌وری انرژی در وان آب گرم جت دار چیست؟

عملکرد اساسی یک جکوزی ویلایی نشان می دهد که آب همیشه در حال حرکت است، حتی زمانی که وان آب گرم شما استفاده نمی شود. در مدل‌های قدیمی‌تر برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، خاموش شدن ترموستات در زمان عدم استفاده، راه حل منطقی به نظر می رسید. همچنین صاحبان آن برای کاهش مصرف برق مجبور بودند تا از یک پوشش مجزا برای نگهداری از آن استفاده نمایند.

اما در مدل های جدیدتر طراحی به گونه ایست که هر مرحله به طور جداگانه قابلیت تنظیم داشته باشد. این یعنی دمای جکوزی خود را در سطح دلخواه خود نگه دارید تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

به علاوه تکنولوژی‌های به کار رفته در طراحی مدل‌های به روز حتی در سردترین فصول، به حفظ آب در دمای دلخواه کمک می کند و نیازی به افزایش دما نمی باشد. در واقع، حفظ دمای آب از نظر انرژی کارآمدتر است، زیرا گرم کردن مجدد آب پس از خنک شدن صرفه اقتصادی ندارد و هزینه ها را بالا می برد.

جکوزی دو نفره 

تجهیزات بهداشتی لوکس ژیمان | جکوزی ویلایی

شرکت ژیمان با سال ها تجربه در حوزه واردات تجهیزات بهداشتی لوکس و مدرن از برندهای مطرح خارجی ، اقدام به عرضه انواع وان جکوزی جدید خارجی می نماید. مدل ها به صورت روکار و توکار به فروش می رسد.

مدل ها در ظرفیت های متفاوتی عرضه شده اند (تک نفره، دو نفره و …) و برای فضاهای مختلف بهترین کارایی را دارند. 

برای مشاهده کلیه مدل ها به صفحه « وان جکوزی خارجی » مراجعه نمایید.