اگر سبک دکوراسیون مینیمال را جزء شیک ترین و مدرن ترین سبک ها به حساب آوریم ، خانه های دارای این سبک را می توان در زمره خانه های لاکچری قرار داد. منظور از خانه لاکچری این نیست که مساحت منزل شما باید حتماً از متراژ بالایی برخوردار باشد ، بلکه می توان این سبک را در متراژ کم نیز اجرا کرد و یک فضای آکنده از آرامش و زیبایی را فراهم نمود.
در صورتی که قسمت های مختلف خانه را با توجه به این نوع سبک دیزاین نموده اید ، باید سرویس بهداشتی و حمام مینیمال را نیز در اولویت قرار دهید.

طراحی سرویس بهداشتی و حمام مینیمال

اگر چند اصل ساده در طراحی سرویس بهداشتی و حمام مینیمال را رعایت نمایید ، یک فضای کاملاً جذاب را خواهید داشت که تکراری و از مُد افتاده نخواهد شد.

اصل یکم ؛ در طراحی حمام مینیمال ، کیفیت مهم تر از کمیت است!

برخی از افراد معتقدند که هرچه وسایل بیشتری را برای هریک از قسمت های خانه خریداری کنند ، آن فضا جذاب تر خواهد شد. این طرز فکر اشتباه است ، زیرا پُر کردن یک اتاق هرگز کمکی به زیباتر شدن آن نخواهد کرد. بلکه پس از مدتی موجب دلزدگی می شود. زیرا لوازم خانه دائما در حال به روز شدن هستند و اگر هر چند هفته یکبار به بازار بروید ، مدلی را که در هفته های گذشته موجود بوده است ، نخواهید یافت. از این رو با تعداد زیادی از وسایل از مُد افتاده مواجه خواهید شد که کل فضای شما را بیهوده اشغال کرده اند و هیچگونه جذابیت بصری ندارند.

توصیه طراحان دکوراسیون داخلی برای داشتن یک خانه با جذابیت بصری عالی ، در عدم شلوغ کردن فضا می باشد. سادگی همیشه زیباست و زیبا خواهد ماند. لذا برای طراحی یک حمام مینیمال ، تعدد لوازم تزئینی و اکسسوری ها کمکی به زیباتر شدن فضا نخواهند کرد. به طور مثال چند شمع ساده می تواند به خوبی نشان دهنده یک محیط مینیمال و شیک باشد.

حمام مینیمال

حمام مینیمال

همچنین برخی افراد با خرید چندین وسیله ارزان قیمت در فکر زیباتر شدن محیط هستند. توصیه طراحان به این افراد اینست که به جای خرید چندین وسیله ارزان قیمت و بی ارزش ، کل هزینه آن ها را صرف خرید یک وسیله گران قیمت و عالی کنند که برای هر بیننده ای چشم نواز باشد.
این را به یاد داشته باشید که داشتن یک وسیله لوکس ، تغییر اساسی را در دکوراسیون شما ایجاد خواهد کرد تا داشتن چندین وسیله ارزان قیمت و معمولی!

اصل دوم ؛ رنگ های خنثی هیچگاه تکراری نخواهند شد!

سفید ، خنثی ترین رنگ اگر به عنوان رنگ اصلی انتخاب شود ، رنگ های بژ ، خاکستری و مشکی مکمل های خوبی برای آن هستند که با شدت و ضعف کنتراست در آن ها می توان بهترین فضاسازی را انجام داد که هیچگاه تکراری و خسته کننده نخواهد شد.
رنگ سفید به مکان عمق بخشیده و باعث ایجاد حس بی نهایت می شود. به همین دلیل در مکانی که دارای رنگ سفید است از گذراندن زمان خود احساس آرامش کرده و لذت بیشتری خواهید برد.

در سبک مینیمال معمولاً از ترکیب دو رنگ استفاده می شود ، زیرا وجود رنگ های متعدد باعث خستگی مغز و چشم ها می گردد.

رنگ سفید به عنوان رنگ مادر ، فضا را بزرگتر نشان داده و این موضوع خصوصاً برای خانه هایی با متراژ کم بسیار حائز اهمیت می باشد. با طراحی مینیمال و ساده به شکل زیرکانه ای این فضا از نظر بصری بزرگ و دلباز به نظر می رسد.

در طراحی حمام مینیمال نیز این اصل صادق است و می توانید دیوارها را به رنگ سفید در آورید و از تجهیزات بهداشتی با رنگ های تیره تر استفاده نمایید. تضاد استفاده از رنگ‌ها می‌تواند محیط را سرزنده و محسور کننده نشان دهد. وان حمام مشکی رنگ در مقابل زمینه‌ ای با رنگ های خنثی و روشن می‌تواند چشم‌نواز باشد.

حمام مینیمال

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می نمایید ، برخی از طراحان نیز از رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی بهره گرفته که این دیزاین نیز در نوع خود جالب توجه می باشد.

این مطلب را از دست ندهید! : « دیزاین حمام سفید و مشکی ؛ فضایی متفاوت »

اصل سوم ؛ در طراحی حمام مینیمال ، نور طبیعی را هرگز از یاد نبرید!

نور طبیعی ؛ فضا را به طرز فوق العاده ای زیبا و جذاب می کند. استفاده جسورانه از رنگ های کاملاً روشن یا کاملاً تیره در وسط یک فضای پُرنور ، نقطه عطف آن مکان به حساب می آید.

حمام مینیمال

مطلب پیشنهادی : بهترین شیرآلات خارجی

اصل چهارم ؛ هرچه ساده تر ، بهتر است!

در سبک مینیمالیسم، اشکال ساده گزینه مناسبی برای اجرای دکوراسیون مینیمال به شمار می روند. استفاده از فرم های پیچیده با شکست و انحنای زیاد در طراحی یک فضای مینیمال مناسب نیستند ، چرا که فضا را از فرم خوانای خود خارج کرده و به شکل نامأنوس در می آورند.
در طراحی حمام مینیمال سعی کنید ، ساده ترین اشکال هندسی را در طراحی دکور و انتخاب تجهیزات بهداشتی به کار گیرید. این اشکال معمولاً دارای فرم مشخصی هستند (دایره ، مستطیل و .. ) که همه ما با آن ها آشنایی داریم و فرم های آشنا ، سادگی را به همراه می آورند.

حمام مینیمال

ژیمان | فروش تجهیزات بهداشتی لوکس | شیرآلات خارجی

کارشناسان ارشد ژیمان به اهمیت سبک مینیمال در طراحی داخلی مدرن واقف هستند ، از این رو با عرضه تجهیزات بهداشتی لوکس با طرح های ساده و در عین حال جذاب و شیک ، درصدد تحقق نیاز طراحان دکوراسیون می باشند.

خلق بهترین دکوراسیون ها دور از ذهن نیست! ژیمان ، شما را در خلق رویاهایتان همراهی خواهد نمود!

وان و جکوزی خارجی ،، شیرآلات ایتالیایی DANIEL  ،، شیرآلات جزیزه لاکچری ،، چینی آلات بهداشتی BATHCO