برای آن که از وان جکوزی استفاده نمایید ، دیگر نیازی نیست تا به استخرهای شنا یا سالن های ورزشی مراجعه کنید! اکنون دیگر خرید جکوزی و نصب آن در منازل مسکونی و آپارتمان ها بسیار آسان است. بدین ترتیب می توانید یک جکوزی خانگی داشته باشید تا در هر ساعتی از شبانه روز بتوانید از آن بهره مند گردید.

استفاده از جکوزی علاوه بر کارایی یک وان ساده ، دارای ویژگی های درمانی نیز برای بدن می باشد. در مطلب « آب درمانی با جکوزی » به تفضیل به این مقوله پرداخته شده است. وان جکوزی مدرن در ابعاد مختلفی و به شکل های مستطیل ، دایره ، مربع ، بیضی و سه گوش و به صورت توکار و روکار در بازار موجود است.

خرید جکوزی خانگی و استفاده از مزایای آن

در سال های گذشته خرید جکوزی صرفاً یک وسیله لوکس تزئینی به شمار می رفت و به صورت انگشت شمار در برخی از خانه های گران قیمت مشاهده می شد. اکنون دیگر داشتن یک وان جکوزی خانگی تنها برای زیبا سازی دیزاین حمام نیست بلکه به منزله صرفه جویی در مصرف آب ، رفع خستگی بعد از پایان یک روز کاری پراسترس است که کلیه اعضای خانواده می توانند از وجود آن بهره کافی را ببرند.

بیشتر بخوانید : مهم ترین نکات خرید وان جکوزی

خرید جکوزی خانگی براساس ابعاد آن

ابعاد وان جکوزی دو نفره : طول 180 سانتی متر و عرض 120 سانتی متر
ابعاد وان جکوزی 4 نفره : طول حدود 180 الی 200 سانتی متر و عرض حدود 170 الی 180 سانتی متر
ابعاد وان جکوزی 6 نفره : طول حدود 200 سانتی متر و عرض حدود 170 الی 180 سانتی متر

وان ساده یا جکوزی دار؟

عده ای از افراد ترجیح می دهند تا از وان ساده استفاده نمایند. اما این را در نظر بگیرید که وان جکوزی دار به دلیل سیستم ماساژوری که در داخل آن طراحی شده است ، کاربرد درمانی داشته و می تواند برای تعداد زیادی از امراض مفید واقع شود.

قیمت جکوزی

قیمت جکوزی براساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود. هرچه آپشن های بیشتری نظیر صفحه نمایشگر دیجیتال الکترونیکی ، دستگاه کنترل میزان حرارت آب ، جت های قابل تنظیم ، نورپردازی رنگی و … به آن افزوده گردد ، قیمت جکوزی بالاتر خواهد رفت. علاوه بر این متریال به کار رفته در جکوزی نیز عامل دیگری است که قیمت آن را افزایش یا کاهش می دهد.

نکات مهم قبل از خرید جکوزی

برای نصب جکوزی باید موارد زیر را در نظر بگیرید. از یک متخصص نیز بخواهید تا در این مورد به شما کمک کند.

1- در نظر گرفتن فضای مورد نیاز کمی بیشتر از ابعاد جکوزی با توجه به نوع مدل

2- قرارگیری کفشور (تخلیه کف حمام) در زیر دستگاه

3- قرارگیری خروجی سیم برق با فاصله از لوله های خروجی سرد و گرم

نکته : حداکثر ارتفاع لوله های خروجی آب سرد و گرم در اکثر جکوزی ها 40 سانتی متر از کف زمین می باشد.

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب محل نصب وان جکوزی

 مدل های مختلف وان جکوزی خارجی ژیمان را در تصاویر زیر ملاحظه می فرمایید:

خرید جکوزی

خرید جکوزی

خرید جکوزی

خرید جکوزی

خرید جکوزی

خرید جکوزی

قطعات تشکیل دهنده جکوزی

اجزای تشکیل دهنده جکوزی خانگی را در تصویر زیر ملاحظه می فرمایید.

استفاده از وان جکوزی

توصیه می شود به یک مرتبه وارد آب گرم جکوزی نشوید و با یک دوش حمام گرم دمای بدن خود را بالا برده و سپس وارد جکوزی گردید. این کار باعث شده تا بدن شما انعطاف پذیری بالاتری پیدا کند و به یکباره به آن شوک وارد نشود. سپس قسمت های مختلف بدن را در مقابل فشار آب جکوزی قرار داده تا به خوبی ماساژ داده شوند.

نحوه ضدعفونی کردن جکوزی

بهتر است پس از هر بار استفاده از جکوزی آن را ضدعفونی نمایید. در جکوزی های پیشرفته ، یک مکانیسم ضدعفونی کننده مدار دستگاه وجود دارد که بهتر است هر 3 ماه یک بار راه اندازی شود. برای انجام این کار پس از آنکه سطح آب را در جکوزی به حد استاندارد رساندید باید جت ها را به سمت پایین تنظیم کنید و مقداری محلول ضد عفونی کننده در مخزن بریزید.
شیر کنترل هوای جکوزی حتماً باید بسته باشد و جکوزی به مدت 10 دقیقه کار کند. پس از آن جکوزی را خاموش کنید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه محلول در وان جکوزی و مدار جکوزی باقی بماند. سپس آب را تخلیه و مجددا آب تمیز در وان ریخته و اجازه دهید حدود 5 دقیقه کار کند و دوباره آب را تخلیه کنید.

عرضه بهترین وان جکوزی خارجی | خرید جکوزی از ژیمان

در هنگام خرید جکوزی استانداردهای لازم را در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید. کارشناسان ارشد ژیمان با تجمیع استانداردهای موردنیاز به منظور وارد نمودن بهترین محصولات از خارج کشور ، انواع تجهیزات بهداشتی لوکس با کیفیت بالای متریال را به شما مشتریان گرامی عرضه می نمایند.

بهترین های محصولات ساختمانی را از ژیمان بخواهید :

انواع وان و جکوزی ، مدرن ترین شیرآلات خارجی با رنگ های متنوع ( شیرآلات daniel ) ، چینی آلات بهداشتی bathco شامل روشویی طرح دار و ساده و انواع توالت فرنگی bathco و وال هنگ