سبک لافت (loft) یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است که می توان آن را تلفیقی از سبک صنعتی ، مینیمال و معاصر دانست که استفاده از آن ابتدا در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرد و پس از آن به سایر نقاط جهان نیز رسید. امروزه این سبک را می توان در کلیه آپارتمان ها با مساحت های کم یا زیاد اجرا و پیاده سازی نمود.

تاریخچه سبک لافت (LOFT)

سبک لافت از کارخانه ها و انبارها گرفته شده است ، فضایی باز و بزرگ با سقف های بلند و دیوارهای آجری که نشان گر یک فضای صنعتی می باشد.

امروزه این سبک با طراحی مینیمال آمیخته شده است و یک فضای آرامش بخش را فراهم می سازد.

خانه های لافت معمولاً از 100 متر مربع کوچک تر نبوده و دارای پنجره های بزرگ و بلند هستند. مهم ترین ویژگی این خانه ها سقف های بلند و دیوار های اندک میان اتاق ها است. اما در صورتی که متراژ خانه شما کمتر از این مقدار است یا سقف بلندی ندارد ، با کمی ابتکار طراح و ترکیب این سبک با مینیمالیسم می توانید Loft را خلق و پیاده سازی نمایید.

طراحی حمام به سبک لافت

حمام و سرویس بهداشتی جزء قسمت های اصلی یک خانه هستند و همانگونه که به دیزاین اتاق پذیرایی ، اتاق های خواب و آشپزخانه پرداخته می شود باید به این فضاها نیز توجه کافی داشت.
در حال حاضر سبک های دکوراسیون داخلی آنقدر متنوع هستند که به طور حتم انتخاب شما را سخت می نمایند. برای انتخاب یک سبک مناسب باید المان های زیادی را در نظر بگیرید و اطلاعات خود را در زمینه آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی بالا برده یا با یک کارشناس مشورت نمایید.

اگر علاقمند هستید تا با نحوه اجرای سبک لافت در حمام و سرویس بهداشتی آشنا شوید ، این مطلب را از دست ندهید!

ویژگی های سبک Loft در طراحی حمام

نکاتی که باید در طراحی حمام به سبک لافت رعایت گردد ، عبارتست از:

  • فضایی یکدست و بدون مرز
  • استفاده از مصالح صاف و یکپارچه
  • وجود عناصر با طرح های هندسی
  • ترکیب رنگی خنثی
  • چراغ آویزهای صنعتی

فضایی یکدست و بدون مرز

با توجه به اینکه سبک لافت از فضای باز و یکدست کارخانه های صنعتی تأثی گرفته است ، در زمان اجرا در محیط یک خانه نیز باید این ویژگی رعایت شود. به طور مثال با برداشتن دیوارهای میان اتاق ها و فضاهای مختلف، یک نقشه باز و بدون مرز در خانه ایجاد گردد.

این موضوع در فضای حمام نیز به گونه ای دیگر صادق است. باید محیط را یکدست و بدون مرز دیزاین نمایید. نباید حمام را تقسیم بندی کنید. بلکه به گونه ای باید تجهیزات بهداشتی قرار گیرند که بیننده در نگاه اول خطوط گذاری و مرزبندی بین آن ها را نتواند تشخیص دهد و احساس آرامش بخشی را از محیط دریافت نماید.

سبک لافت

استفاده از مصالح صاف و یکپارچه

کارخانه ها و انبارها سقف های بلندی دارند و بدین طریق فضا را چند برابر دلبازتر نشان می دهند. با توجه به شرایط آپارتمان های امروزی ، سقف های کوتاه جایگزین سقف های بلند خانه های نوستالژیک شده است.
برای رسیدن به هدف دلباز شدن فضا ، سنگ مرمر به دلیل سطح صاف و یکدست خود، اولین گزینه برای پیاده سازی سبک لافت در فضای حمام به شمار می رود. کفپوس ها ، دیوارها یا هردو را می توانید با سنگ مرمر و یا از پانل هایی با ظاهر مرمر بپوشانید.

ممکن است استفاده از سنگ مرمر هزینه زیادی را دربر داشته باشد ، به همین دلیل در گزینه های بعدی می توانید از صفحات فلزی ، دیوارهای آجری و یا کاغذ دیواری هایی که تصویری از این عناصر را ارائه می کنند، استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که بتن، گچ خام و آجر، عناصری هستند که از سبک صنعتی هرگز جدا نمی شوند.

استفاده از عناصر با طرح های هندسی

یکی از المان های سبک لافت ، حضور نقش های هندسی در فضا می باشد. برای اجرای این مقوله ، می توانید از سطوح با شکل هندسی یا اکسسوری هایی که دارای طرح های هندسی خاصی هستند استفاده نمایید. در این سبک تأکید خاصی وجود ندارد و می توانید از تجهیزات و اکسسوری های کلاسیک استفاده نمایید و یا عناصر مدرن را به کار ببرید.

ترکیب رنگی خنثی

بهنرین پالت رنگی برای اجرای سبک لافت در حمام ، رنگ های خنثی نظیر سفید ، طوسی ، خاکستری و قهوه ای می باشد. با این شید رنگی هم طراحی مینیمال و هم طراحی صنعتی را با یکدیگر تلفیق نموده اید و یک فضای ساده و در عین حال جالب توجه را طراحی نموده اید.

سبک لافت

سبک لافت

چراغ آویزهای صنعتی در سبک لافت

شکل نورپردازی در این سبک متفاوت تر از سایر سبک ها می باشد. معمولاً در کارخانه ها از چراغ هایی سقفی و فلزی استفاده می نمایند. اگر بخواهید اصالت این سبک را حفظ کنید باید از نمادهای نورپردازی مخصوص Loft استفاده نمایید اما اگر مورد پسند شما نیست با اندکی تغییر آن را به شکل دلخواه خود درآورید.

ژیمان | فروش تجهیزات بهداشتی لوکس خارجی

برای آنکه بهترین دیزاین را خلق نمایید ، باید از تجهیزات بهداشتی باکیفیت و منحصر به فرد استفاده نمایید.
ژیمان با واردات انواع تجهیزات بهداشتی لوکس از برندهای معتبر خارجی (شرکت های ایتالیایی و اسپانیایی ) بهترین های سطح جهانی را عرضه داشته و در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

محصولات لوکس ژیمان :

انواع شیرآلات Daniel ، چینی آلات بهداشتی Bathco و وان و جکوزی مدرن

ژیمان عرضه کننده شیرآلات توکار ایتالیایی ترند سال ، روشویی کاسه ای طرح دار با کیفیت عالی و زیبایی خیره کننده