شیرآلات بهداشتی در قالب مجموعه ای ، 4 عضوی می باشند. این 4 عضو عبارتند از :  (شیرآلات جزیره یکی از اعضای این مجموعه می باشند)

1- شیر ظرفشویی
2- شیر روشویی
3- شیر وان حمام مستقل که به نام شیرآلات جزیره شناخته می شود.
4- شیر دوش

اینکه بخواهید هریک از این تجهیزات را جداگانه تهیه نمایید یا در قالب یک ست ، کاملاً اختیاری است اما باید توجه داشته باشید که یکدست بودن طرح ها و رنگ شیرآلات تأثیر قابل ملاحظه ای را در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی یا طراحی داخلی حمام دارند.

شیرآلات جزیره (Freestanding tub filler) چیست؟

شیرآلات جزیره نامی است که بر روی شیرهای وان حمام جزیره گذارده اند. وان حمام جزیره به وانی گفت می شود که مستقل است و معمولاً در وسط حمام قرار می گیرد، از این رو به آن جزیره می گویند. ورود شیرآلات جزیره به ایران به تازگی صورت پذیرفته است و استقبال خوبی نیز از آن شده است. این نوع شیرآلات مستقل هستند و نیازی به کارگذاری آن ها در داخل دیوار نمی باشد و در رنگ های معروف نظیر برنز ، سیاه ، نیکل ، برنز و برنج موجودند.

ظاهر شیرآلات جزیره

خرید شیرآلات لوکس برای سبک های مینیمال کاملاً مناسب می باشد. سادگی ظاهر شیرآلات جزیره ، در عین استفاده از تکنولوژی های پیچیده در مراحل طراحی و تولید ، آن ها را خاص و شیک نموده که طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

مطلب پیشنهادی : رنگ دکوراسیون سرویس بهداشتی براساس طراحی مینیمال

تفاوت شیرآلات جزیره با سایر شیرآلات در طرح های ابتکاری و خلاقانه سازندگان آن می باشد. دلیل ظاهر درخشان و خیره کننده آن به دلیل آبکاری این شیرآلات با متریال با کیفیت از جمله کروم ، می باشد.

بدنه Freestanding tub filler

این نوع شیرآلات از جنس آلیاژ برنج ساخته شده اند. آلیاژ برنج دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • استحکام بسیار بالا
  • مقاوم در برابر حرارت
  • عدم خوردگی
  • مقاوم در برابر رطوبت

توجه : هرچه بدنه شیر دارای استحکام بالاتری باشد ، جریان آب بهتر و قوی‌تر از آن خارج خواهد شد.

 

شیرهای وان جزیره دارای واشرهای اورینگی ، نعلی و پرلاتور می باشند که استفاده از این قطعات موجب می گردد تا در مصرف آب صرفه جویی شود.

در زمان ساخت کارتریج ، از متریال خاصی استفاده می گردد تا مشکل چکه کردن آب از شیر به کلی حل شود و دیگر شاهد چنین ایراداتی که در شیرآلات قدیمی تر به وفور یافت می شدند ، نباشیم.

در تصاویر زیر چندین مدل از شیرآلات جزیره ژیمان را ملاحظه می نمایید که برای کارگذاری در حمام لوکس خانه تان کاملاً برازنده و مناسب می باشند :

شیرآلات جزیره  شیرآلات جزیره

شیرآلات جزیره

شیرآلات جزیره

 

مطلب پیشنهادی : وان حمام لوکس | ایده پردازی خاص در طراحی حمام

نمونه هایی از کارگذاری Freestanding tub filler در حمام را در تصاویر زیر ملاحظه می نمایید:

عرضه لوکس ترین شیرآلات جزیره | ژیمان

شیرآلات جزیره ژیمان از معتبرترین برند ایتالیایی (برند Daniel) مطابق با استاندارهای جهانی و با به روزترین مدل ها عرضه می گردد. آبکاری زیبا و با کیفیت محصولات ژیمان ، چشم هر بیننده ای را به خود جلب نموده و زینت بخش معماری داخلی می باشد.

علاوه بر شیرآلات خارجی لوکس ( شیرآلات daniel ) ، وان و جکوزی و چینی آلات بهداشتی bathco محصول کشور اسپانیا ، نیز برای استفاده علاقمندان به تلفیق هنر و معماری عرضه می گردد.