رُزگُلد ، یک رنگ تابستانی و گرم است که در چند سال اخیر مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. این رنگ که یک رقیب جدی برای رنگ های طلایی و نقره ای محسوب می گردد ، جایگاه مناسبی را در دنیای مُد پیدا نموده است.
ترکیب رنگ طلایی و مسی که به نام رز گلد شناخته می شود علاوه بر ورود به حوزه جواهرات ، به دکوراسیون های داخلی مجلل و شیک نیز راه یافته و امروزه می توان انواع مبلمان ، چراغ آویزها ، انواع گلدان ، لوازم دکوراتیو و تجهیزات بهداشتی نظیر روشویی و شیرآلات رزگلد را در بازار به وفور مشاهده نمود.

شیرآلات رزگلد و تابستانی کردن محیط سرویس بهداشتی و حمام 

رنگ رزگلد به دلیل دارا بودن ویژگی انعکاس نور از سطح بیرونی خود ، یک رنگ خاص و جذاب به شمار می رود. شیرآلات نیز نیازمند چنین انعکاس و درخشدگی در ظاهر خود هستند. از این رو شیرآلات رزگلد به جهان شیرآلات مدرن معرفی شدند و در کنار شیرآلات استیل و طلایی جزء پرفروش ترین ها قرار گرفتند.
این رنگ به محیط سرویس بهداشتی و حمام شما گرمای زبسیاری می بخشد و انتخاب مناسبی برای افرادی است که به رنگ های شاد و نشاط آور علاقه زیادی دارند.

انواع شیرآلات رزگلد

شیرآلات رزگلد نیز مانند سایر شیرآلات به دو گروه اصلی تقسیم بندی می شوند:

  • شیرآلات روکار
  • شیرآلات توکار

شیرآلات روکار رزگلد

شیرآلات روکار به شیرآلاتی گفته می‌شود که بر روی کابینت ، سینک و کاسه روشویی قابل نصب هستند. همان‌گونه از اسم این نوع شیرآلات مشخص است، بسیاری از بخش‌های آن قابل رویت می باشد. این نوع شیرآلات پرکاربردترین شیرآلات ساختمانی هستند و در ایران استفاده از آن بسیار رایج است.

مقاله مرتبط : خرید شیرآلات ایتالیایی ؛ محصولاتی کاملاً متفاوت

نصب آسان و بدون نیاز به تخصص خاص در کوتاه ترین زمان از ویژگی های بارز خرید شیرآلات لوکس روکار می باشد. این نوع شیرآلات در بازار به شیرآلات اهرمی نیز معروف هستند.

شیرآلات روکار هوشمند نسل جدیدتری هستند که به منظور تحقق اهداف زیر به بازار عرضه شدند :

  • استفاده از تکنولوژی سنسور هوشمند به منظور صرفه جویی در مصرف آب خصوصاً در ادارات و مکان های عمومی
  • عدم تماس دست ها با بخش های دستگیره گرم و سرد شیر به منظور جلوگیری از انتقال باکتری ها و ویروس ها
  • زیباتر شدن ظاهر شیرآلات

شیرآلات توکار رزگلد

به شیرآلاتی که تمامی متعلقات آن اعم از اتصالات ، کارتریج ، لوله ها و … در داخل دیوار قرار گرفته و قابل رویت نیستند و تنها دسته شیرآلات و قاب روی مغزی بیرون از دیوار قرار دارد و قابل مشاهده می باشد، شیرآلات توکار می گویند.

این نوع شیرآلات طراحی شیک و منحصر به فردی دارند که همین موضوع سبب می گردد تا انتخاب اول طراحان دکوراسیون به شمار رود. اشغال فضای کم نیز از دیگر خصوصیات شیرآلات توکار می باشد که کاملاً مناسب سرویس های بهداشتی کوچک به شمار می رود.

شیرآلات رزگلد

شیرآلات رزگلد

شیرآلات رزگلد

دلایل محبوبیت رنگ رزگلد در دکوراسیون داخلی

رز گلد تُن سرخ گونه خود را از رنگ مسی گرفته است و همین سبب گردیده تا این رنگ به فضا گرما ببخشد. رزگلد به خوبی با رنگ های پاستلی و خنثی ترکیب می شود و یک ظاهر انرژی بخش پیدا می کند.
در حال حاضر اکسسوری ها و بدلیجات زنانه به رنگ رزگلد خواهان زیادی پیدا کرده است. همانگونه که استفاده از لوازم دکوراتیو به این رنگ نیز رواج فراوانی یافته است.

روشویی رزگلد

علاوه بر شیرآلات رزگلد ، روشویی هایی به رنگ رزگلد نیز به بازار عرضه شده اند. روشویی کاسه ای جزء مدل های جدیدتری نسبت به روشویی کابینت دار است و طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی را متحول می سازد.

شیرآلات رزگلد

اکسسوری های رزگلد

رزگلد رنگ تأثیر گذاری می باشد و لطافت و زیبایی را به نمایش می گذارد. به همین دلیل رنگ محبوبی برای خانم ها به شمار می رود.

شما می توانید در هنگام دیزاین حمام یا سرویس بهداشتی از اکسسوری های به این رنگ استفاده نمایید. بی شک احساس خوشایندی در هنگام مشاهده آن ها خواهید داشت!

نکاتی در خصوص استفاده از رنگ رزگلد در طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی

1- رنگ رزگلد درخشندگی زیادی دارد و بازتاب دهنده نور است ، به همین دلیل نباید به مقدار زیاد در محیط استفاده شود.

2- تم رنگی مناسب برای ادغام با رنگ رزگلد ؛ رنگ های سفید ، صورتی روشن یا صورتی چرک ، شیری ، کالباسی و طوسی روشن می باشد.
در هنگام انتخاب شید رنگی متناسب با رزگلد ، هرگز از رنگ های براق استفاده نکنید و رنگ های مات را به کار برید ، زیرا به اندازه کافی رزگلد رنگ براق و درخشانی است و این براقیت تنها با ترکیب با رنگ های مات به چشم خواهد آمد.

به طور مثال در تصویر زیر ، شیرآلات رزگلد با کاسه روشویی صورتی مات ، یک پالت رنگی مشابهی را به وجود آورده است و همین هماهنگی و هارمونی زیبایی فوق العاده ای را به نمایش می گذارد.

شیرآلات رزگلد

3- در کنار رنگ رزگلد بهتر است از رنگ های فلزی دیگر استفاده نشود. مثلاً در ترکیب این رنگ با طلایی یا نقره ای افراط نشود.

4- عده ای از طراحان داخلی با تلفیق رنگ رزگلد و سیاه نیز توانسته اند ، یک تضاد خوبی را به وجود آورند.

ژیمان | فروش شیرآلات خارجی

تجهیزات بهداشتی لوکس و زیبا متعلق به شرکت ژیمان است که با محصولات وارداتی از بهترین برندهای خارجی ، فضای جذاب و مدرنی را برای شما خلق می نماید.

انواع وان و جکوزی خارجی ، چینی آلات بهداشتی Bathco ، شیرآلات Daniel از برندهای معتبر اسپانیایی و ایتالیایی عرضه می گردند.