شیر سینک ظرفشویی یکی از مواردی است که در پروسه طراحی داخلی در انتخاب و خرید آن باید بسیار دقت شود. چراکه به طور مستقیم با میزان کارآیی فرد در آشپزخانه مرتبط است. انتخاب شیر ظرفشویی دارای نکاتی است که اگر قبل از خرید به آن ها توجه نشود در هنگام استفاده، نارضایتی مصرف کننده را در پی خواهد داشت.

قبل از انتخاب بررسی کنید!

قبل از انتخاب مدل شیر سینک ظرفشویی باید به میزان مصرف، نحوه مصرف، ابعاد فضا و … توجه کنید. به طور مثال گاهی در طراحی یک خانه هم آشپزخانه تمیز و هم آشپزخانه کثیف در نظر گرفته می شود و سینک آشپزخانه تمیز شما برای شستشو و استفاده روزانه نیست. به همین علت در این فضا قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت و می توانید از انواع شیر سینک ظرفشویی استفاده کنید. اما در آشپزخانه هایی که پخت و پز صورت می گیرد این موضوع متفاوت است و باید به مواردی جهت انتخاب شیر ظرفشویی مناسب دقت کنید.

به مدل سینک ظرفشویی خود دقت کنید

انتخاب سینک ظرفشویی و شیر سینک ظرفشویی به یکدیگر مرتبط است. برخی از سینک های ظرفشویی جای کافی برای شیر ظرفشویی را دارند. ممکن است شیر ظرفشویی ای که شما انتخاب می کنید از نوع سه حفره باشد و سینک ظرفشویی شما جای کافی برای نصب آن را نداشته باشد. انواع شیر سینک جدید به صورت یک، دو، سه و چهار حفره ای ارائه می شوند. همچنین باید به موقعیت شیر ظرفشویی نسبت به سینک توجه کنید. در برخی فضاها به علت زیبایی یا محدودیت، شیر ظرفشویی را در گوشه سینک و اوریب نصب می کنند که در این صورت سینک ظرفشویی باید ظرفیت این طرح را در خود داشته باشد.

اگر می خواهید شیر ظرفشویی قدیمی خود را با شیر جدیدی عوض کنید که حفره ی کمتری دارد می توانید از شیرهایی استفاده کنید که صفحه پوششی در پایه خود دارند و حفره اضافی قرار گرفته بر روی سینک را می پوشانند.

 

شیر سینک ظرفشویی دیواری

شیر سینک ظرفشویی دیواری مدل جدیدی از شیرهای طرفشویی هستند که به جای قرار گیری بر روی کابینت یا سینک ظرفشویی، به دیوار متصل می شوند و به اصطلاح جز شیرآلات وال هنگ هستند. شیرآلات وال هنگ نیاز به فضایی در داخل دیوار دارند که این فضا باید از قبل تعبیه شود. بنابراین اگر شیر سینک ظرفشویی دیواری انتخاب می کنید باید حتما از قبل به مجری کار اطلاع دهید. اگر از شیر سینک ظرفشویی دیواری استفاده می کنید حتما فاصله مناسب تا سینک را در نظر بگیرید. چون اگر فاصله آبریزگاه تا کف سینک زیاد باشد، آب به بیرون پاشیده می شود و اگر کم باشد ظروف بزرگ در این سینک قابل شستشو نیستند.

یکی از مزایای استفاده از شیر سینک ظرفشویی دیواری نظافت بهتر است. به طوری که دیگر نگران جمع شدن میکروب و آلودگی، دور پایه شیر ظرفشویی نخواهید بود و زیر شیر به دلیل عدم وجود پایه به راحتی قابل نظافت خواهد بود.

 

شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی تک اهرمی یا دو اهرمی

در زمان انتخاب شیر سینک ظرفشویی به این مسئله برخورد خواهید کرد که کدام دسته از شیرهای ظرفشویی مناسب شما خواهند بود. شیر ظرفشویی تک اهرمی یا شیر ظرفشویی دو اهرمی؟ پاسخ به این سوال کاملا سلیقه ای است. برخی معتقد هستند که به علت اینکه در شیر ظرفشویی دو اهرمی برای آب سرد و گرم به صورت جداگانه اهرم در نظر گرفته شده است، تنظیم دمای آب محسوس تر خواهد بود و حرارت را به راحتی می توان تنظیم کرد؛ در صورتی که عده ای دیگر شیر ظرفشویی تک اهرمی را می پسندند و تنظیم دما را در این مدل از شیرها آسان تر می دانند. چرا که با یک دست یا یک حرکت می توان دمای دلخواه را به وجود آورد در حالی که در شیر ظرفشویی دو اهرمی اگر دست شما پر باشد، نمی توان به راحتی شیر ظرفشویی را باز کرد.

 

در هر صورت از میان مدل های مختلفی که از شیر ظرفشویی تک اهرمی و شیر ظرفشویی دو اهرمی در بازار وجود دارد، می توان انتخاب کرد اما اگر انتخاب شما شیر ظرفشویی دو اهرمی است حتما به این نکته توجه کنید که نیاز به سه حفره بر روی سینک ظرفشویی خواهید داشت.

 

شیر ظرفشویی ایتالیایی دنیل

شیر ظرفشویی سنسوردار

پیشرفت تکنولوژی باعث به وجود آمدن محصولات جدیدی در بازار شده است. شیر ظرفشویی سنسوردار یکی از این محصولات است. این مدل از شیرهای ظرفشویی با یک سنسور که داخل شیر تعبیه شده است، فعال می شوند. در شیر ظرفشویی سنسوردار دیگر نیاز به باز و بسته کردن اهرم های شیر با دست نیست و با یک سنسور جریان آب قطع و وصل می شود. استفاده از این شیرها بسیار در مصرف آب صرفه جویی می کند. باتری این نوع از شیرها باید هر چند وقت یکبار عوض شود تا سنسور بتواند به درستی عمل کند. البته در انتخاب این مدل از شیرها باید دقت کنید و از برندهایی شیر ظرفشویی سنسوردار را خریداری کنید که امتحان خود را پس داده اند.

شیرظرفشویی سنسوردار

کیفیت را در نظر بگیرید

موارد ذکر شده، نکاتی در مورد انتخاب شیر سینک ظرفشویی بودند. اما به طور کلی در انتخاب شیر سینک ظرفشویی به کیفیت قطعات، جنس و لعاب استفاده شده در محصول دقت کنید. چراکه شیر ظرفشویی در یک آشپزخانه بسیار پر مصرف است و کیفیت حرف اول را در این محصول می زند.

برای دیدن انواع شیر سینک، می توانید از شیر سینک ظرفشویی شرکت ژیمان دیدن کنید. شرکت ژیمان نماینده شرکت دنیل ایتالیا است و شیرآلات بهداشتی ایتالیایی را به صورت تخصصی وارد می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از شیرآلات ایتالیایی این شرکت دیدن کنید.