طراحی سرویس بهداشتی لوکس موضوعی است که بسیار در بین معماران و همچنین افراد در یک خانه اهمیت پیدا کرده است. چراکه فضاهای بهداشتی یکی از قسمت های پرکاربرد در یک خانه هستند. دیدن مدل های سرویس بهداشتی لوکس می تواند بسیار کمک کننده باشد. چراکه با الهام گرفتن از این مدل ها می توان سرویس بهداشتی مدرن خود را در خانه طراحی کرد یا در زمان انتخاب کاسه روشویی لوکس یا شیرآلات بهداشتی برای سرویس بهداشتی، از آن ها ایده گرفت.
امروزه انواع کاسه روشویی ها در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. هم چنین این کاسه روشویی ها با کابینت یا صفحه های روشویی متنوعی از جنس پرسلان، چوب، سنگ، فایبرگلس و … هماهنگ شده و به کار گرفته می شوند. اما با این تنوع زیاد در میان محصولات، انتخاب و هماهنگی در بین آن ها سخت تر می شود. بنابراین اگر قبل از خرید مدل های سرویس بهداشتی لوکس را بررسی کنیم می توانیم انتخاب مناسب تری داشته باشیم.

انتخاب کاسه روشویی مناسب

در طراحی سرویس بهداشتی جایگذاری عناصر بسیار مهم است. اما بعد از جایگذاری، انتخاب و طراحی عناصر داخل سرویس بهداشتی لوکس اهمیت ویژه ای دارد. در میان تمامی عناصر در یک سرویس بهداشتی ، انتخاب ست کاسه روشویی و شیرآلات بهداشتی و آینه و کابینت روشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع کاسه روشویی مدرن در بازار موجود می باشد. برای طراحی سرویس بهداشتی لوکس خود می توانید از کاسه روشویی روکار یا کاسه روشویی توکار استفاده نمایید. این کاسه ها مدل های مختلفی دارند. می توانید از کاسه روشویی طلایی یا کاسه روشویی مدرن و ساده استفاده نمایید.

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن13

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن9

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن15

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن12

انتخاب شیرآلات بهداشتی

انتخاب شیرآلات بهداشتی باید به گونه ای هماهنگ با کاسه روشویی شما باشد. اگر از شیرآلات رزگلد یا شیرآلات طلایی استفاده می کنید به کاسه روشویی خود نیز دقت کنید. معمولا اگر به صورت متضاد به کار روند جلوه بهتری پیدا خواهند کرد. بدین صورت که اگر از کاسه روشویی طلایی استفاده می کنید، می توانید شیرآلات با لعاب سفید رنگ را با آن هماهنگ کنید. اگر از شیرآلات رزگلد یا شیرآلات طلایی استفاده می کنید می توانید کاسه روشویی سفید را با آن هماهنگ نمایید.

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن1

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن6

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن16

نورپردازی در طراحی سرویس بهداشتی لوکس

نورپردازی در سرویس بهداشتی لوکس یکی از مسائل مهم و ضروری است که بسیار در جلوه ظاهری سرویس بهداشتی شما تاثیر خواهد داشت. نورپردازی می تواند در پشت آینه ها یا به صورت نورهای تک در فضای سرویس بهداشتی به کار برده شود.

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن7

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن17

هماهنگ کردن رنگ کاشی ها

کاشی ها و سرامیک های یک سرویس بهداشتی در فضاسازی کلی بسیار اثرگذارند. می توانید از دو یا چند رنگ برای انتخاب کاشی ها استفاده کنید. رنگ کاشی ها می تواند با کاسه روشویی شما هماهنگ باشد. در ترکیب رنگ ها دقت کنید؛ چراکه انتخاب رنگ های زیاد می تواند باعث شلوغی و عدم هماهنگی عناصر با یکدیگر شود.

 

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن11

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن18

استفاده از تزئینات در طراحی سرویس بهداشتی لوکس

استفاده از عناصر تزئینی می تواند فضای سرویس بهداشتی شما را تغییر دهد. با قرار دادن گلدان های تزئینی و یا چراغ های تزئینی می توانید به فضای خود روح بدمید. استفاده از قاب عکس های زیبا و فرش های فانتزی کوچک نیز در فضای بهداشتی مرسوم است و نمود زیبایی دارد.

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن4

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن19

مدل های متنوع آینه

آینه ها در سرویس بهداشتی لوکس جایگاه ویژه ای دارند. می توان در طراحی سرویس بهداشتی از آینه های قدی استفاده کرد. همچنین شکل آینه نیز می تواند بنا بر فضای داخلی به صورت دایره، بیضی یا مربع و مستطیل طراحی شود. آینه های بزرگ در سرویس بهداشتی ، باعث بزرگ تر نشان دادن فضا می شود.

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن8

نمونه هایی از زیباترین و مدرن ترین سرویس بهداشتی لوکس و نحوه طراحی آن20