حمام لوکس در خانه های امروزی، یکی از مزایای رقابتی قابل توجه شده است. طراحی دکوراسیون حمام لوکس یکی از کارهایی است که باید در مورد آن دانش و تخصص لازم را به دست آورد تا بتوان بهترین انتخاب ها را داشت. طراحی حمام لوکس تنها در انتخاب شیرآلات لاکچری ، وان و جکوزی ( وان جکوزی )، لوازم بهداشتی لوکس نیست؛ بلکه نکات دیگری مانند جایگذاری و رعایت فاصله های مناسب بین عناصر در یک حمام هستند که طراحی حرفه ای آن را مشخص خواهند کرد.

جایگذاری استاندارد عناصر

بسته به ابعاد یک حمام ، می توان برای آن، عناصر مختلف در نظر گرفت. به طور مثال اگر فضای حمام کوچک است، تنها باید به حداقل عناصر مانند یک زیردوشی و یک روشویی در حمام اکتفا کرد. اما اگر فضا به اندازه کافی در حمام موجود است، می توان از عناصر بیشتری مانند وان و جکوزی ( وان جکوزی )، توالت وال هنگ یا توالت فرنگی ، کابین دوش و روشویی بزرگ یا کاسه روشویی دوقلو استفاده کرد. اما در دکوراسیون حمام هایی با فضای بزرگ نیاز به استانداردی برای چیدمان این عناصر وجود دارد.
فضای بین عناصر در یک حمام لوکس

در طراحی حمام لوکس نباید طراحی فضای خالی را فراموش کرد. طراحی فضای خالی یکی از مهم ترین قسمت های دکوراسیون حمام لوکس است. مسیر گردش در دکوراسیون یک حمام لوکس بسیار مهم است و باید حتما جابه جایی در نظر گرفته شود. به طور مثال در مقابل روشویی باید حتما فضای کافی برای کار یک نفر وجود داشته باشد.

روشویی کابینتی ایستاده

محل مناسب قرارگیری عناصر در طراحی حمام لوکس

روشویی در حمام لوکس :

محل قرارگیری روشویی در دکوراسیون حمام لوکس باید به گونه ای انتخاب شود که به راحتی از در ورودی به آن امکان دسترسی وجود داشته باشد و شخص برای مسواک زدن یا شستن دست و صورت خود مجبور نباشد تا انتهای حمام پیش رود. اگر در یک حمام فضای کافی وجود داشته باشد، می توان کمدی مجزا برای قرار دادن وسایل در نظر گرفت. اما اگر فضای کافی موجود نیست می توان از روشویی کابینتی استفاده کرد. همچنین استفاده از کاسه روشویی دوقلو نیز مزیت هایی به همراه خواهد داشت و می توانید از این مدل از کاسه روشویی برای دکوراسیون حمام لوکس خود استفاده کنید.

در طراحی حمام لوکس به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟2

وان و جکوزی ( وان جکوزی ):

در دکوراسیون حمام لوکس وجود وان و جکوزی یا وان جکوزی می تواند به نقطه کانونی و مرکز توجه تبدیل شود. انواع مختلف وان حمام کوارتز یا وان کوارتز ، وان حمام اکرلیک و وان جکوزی در بازار با قیمت های مختلف و در مدل های مختلف وجود دارد که بنا بر سلیقه و نیاز افراد استفاده کننده، می توان در میان آن ها انتخاب کرد. انواع مختلفی از وان و جکوزی ( وان جکوزی ) مانند وان و جکوزی ( وان جکوزی ) جزیره و وان و جکوزی ( وان جکوزی ) توکار می تواند در دکوراسیون حمام شما قرار بگیرد.

نکته مهم در قرارگیری وان و جکوزی در دکوراسیون حمام ، طراحی فضای اطراف آن ها است. به طور مثال اگر از وان و جکوزی توکار استفاده می کنید، حتما در اطراف آن سکوهایی برای قراردادن وسایل در نظر بگیرید و اگر از وان و جکوزی یا وان جکوزی جزیره استفاده می کنید، حتما قفسه هایی در اطراف آن برای قراردادن وسایل طراحی کنید.

در طراحی حمام لوکس به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟3دوش حمام :

دوش حمام به دو صورت می تواند در فضای حمام لوکس قرار بگیرد. می تواند به صورت تکی و با یک زیر دوشی یا با کابین دوش در دکوراسیون حمام جایگذاری شود. مزیت استفاده از کابین دوش این است که رطوبت و آب در هنگام دوش گرفتن در فضای حمام پخش نخواهد شد.
در طراحی محل قرارگیری دوش حتما پیش ورودی را در مقابل فضای دوش در نظر بگیرید تا استفاده کننده از دوش بتواند به راحتی وارد و خارج شود.

توالت فرنگی ( توالت وال هنگ ) :

مانند دیگر عناصر حمام، توالت فرنگی نیز در دکوراسیون حمام لوکس نقش مهمی را ایفا می کند به خصوص اگر حمام مورد نظر، حمام مستر باشد. در دکوراسیون حمام لوکس اگر فضای کافی وجود داشته باشد، ترجیح بر استفاده از توالت وال هنگ است. چراکه استفاده از آن علاوه بر جلوه زیبا، دارای مزیت هایی مانند نظافت بهتر نیز می باشد. محل قرارگیری توالت وال هنگ یا توالت فرنگی ، بهتر است مانند روشویی ، در دسترس و در قسمت های ورودی فضای حمام قرارگیرد. در اطراف توالت فرنگی یا توالت وال هنگ حتما فضای کافی برای بلند شدن و نشستن و استفاده از توالت در نظر بگیرید. در صورت استفاده از توالت وال هنگ می توانید ارتفاع آن را نیز به دلخواه تایین کنید.

توالت وال هنگ اصلی 2

تمامی موارد گفته شده بسته به ابعاد حمام شما می تواند انتخاب شود. اما نکته مهم طراحی حمام لوکس ، جایگذاری درست و مناسب عناصر آن است تا استفاده کننده بدون هیچ زحمتی بتواند دسترسی به این عناصر داشته باشد. علاوه بر موارد گفته شده انتخاب لوازم بهداشتی لوکس ، کاسه روشویی لوکس ، وان و جکوزی ( وان جکوزی ) مدرن و شیرآلات لاکچری نیز می تواند بر دکوراسیون حمام لوکس شما تاثیر شگرفی بگذارد.
شرکت ژیمان وارد کننده شیرالات و لوازم بهداشتی لوکس از برندهای معتبر دنیا می باشد. بروزترین لوازم را می توانید در سایت اصلی این شرکت مشاهده نمایید.