انتخاب وان برای حمام های کوچک گزینه ای است که شاید برای خیلی از افراد دور از ذهن باشد و برای حمام کوچک خود به فکر خرید وان حمام یا حتی یک  وان جکوزی یک تکه نباشند. اما این کار با یک طراحی مناسب امکان پذیر است. شاید نتوان یک وان حمام جزیره را در حمام های کوچک قرار داد اما با یک طرح مناسب می توان حتی یک وان جکوزی یک تکه نیز داخل حمام جایگذاری کرد. استفاده از شیرآلات لوکس بهداشتی ، کاسه روشویی روکار یا یک کاسه روشویی لوکس می تواند در کنار یک وان یک تکه دکوراسیون حمام شما را دگرگون کند. پس همه چیز به جانمایی عناصر و چیدمان دکوراسیون در یک حمام بستگی دارد.

 

فضای دوش و وان حمام را یکی کنید!

در طراحی برای حمام هایی که فضای کافی دارند، فضای دوش و وان حمام به صورت جداگانه طراحی می شوند. حتی ممکن است در برخی فضاها حمام شیشه ای داشته باشیم تا کاملا فضای دوش جدا باشد. اما در حمام های کوچک باید فضای وان حمام و فضای دوش یکی باشد. بنابراین برای دکوراسیون حمام باید وان را در زیر دوش قرار داد. در این حالت حتی می توانید با استفاده از عناصری مثل شیرآلات طلایی برای وان خود، همراه با یک کاسه روشویی طلایی یا کاسه روشویی روکار یک حمام لوکس داشته باشید.

ترفندهای انتخاب وان برای حمام های کوچک

وان حمام سفارشی بخرید!

در اکثر فروشگاه ها، وان حمام  جزیره یا وان حمام توکار با ابعاد استاندارد وجود دارد اما اگر در این بین وان حمام مناسب حمام کوچک خود پیدا نکردید، می توانید به شرکت های ایرانی که تولید کننده وان حمام هستند، وان حمام مناسب خود را سفارش دهید تا آن ها برای شما وان حمام یک تکه و یا حتی وان جکوزی یک تکه تولید کنند. نگران جایگذاری عناصر دیگر در حمام نباشید. در حمام های کوچک در کنار وان یک تکه می توانید از روشویی ایستاده استفاده کنید تا دیگر نیاز به ساخت کابین روشویی نباشد و فضای حمام گرفته نشود.

ترفندهای انتخاب وان برای حمام های کوچک

 

در حمام کوچک جکوزی قرار دهید!

وان یک تکه توکار یا وان حمام جزیره معمولا به اندازه طول قد افراد خریداری می شوند تا بتوان درون آن دراز کشید. (البته برای وان های حمام سفارشی که در حمام های کوچک قرار می گیرند این موضوع متفاوت است). جکوزی خانگی اندکی تفاوت دارد و می تواند در ابعاد کوچک تری ساخته شود و مورد استفاده قرار گیرد. حتی جکوزی خانگی می تواند به اندازه یک فرد نشسته در نظر گرفته شود؛ بنابراین می توان گفت که جکوزی خانگی کمتر از وان یک تکه فضای حمام کوچک شما را اشغال خواهد کرد.

ترفندهای انتخاب وان برای حمام های کوچک

از وان های سه گوش استفاده کنید!

در انتخاب وان برای حمام های کوچک در نظر داشته باشید که  شاید با توجه به پلان حمام شما، انتخاب وان حمام سه گوش گزینه ای هوشمندانه باشد. بنابراین می توانید در حمام هایی با پلان مربع از وان یک تکه سه گوش نیز استفاده کرد.

 

ترفندهای انتخاب وان برای حمام های کوچک

 جدا کردن فضای وان با شیشه!

در حمام های کوچک به خاطر کمبود فضا، گاهی باید عناصر بسیار نزدیک به هم قرار گیرند. مثلا اگر عرض حمام شما کم است ممکن است توالت فرنگی با فاصله کمی از وان قرار داشته باشد. در اینگونه موارد می توان این دو عنصر را به وسیله یک شیشه از هم جدا کرد. با جدا کردن این دو فضا از هم دیگر نگران ریختن آب بر روی عنصر کنار وان خود نیستید و علاوه بر آن برای وان یک تکه خود نیز فضایی جداگانه در نظر گرفته اید.

 

ترفندهای انتخاب وان برای حمام های کوچک

با ترفندهای گفته شده می توان انتخاب وان برای حمام های کوچک را ساده تر کرد و از یک وان حمام یک تکه برخوردار شد. حتی می توان در صورت علاقه، وان جکوزی یک تکه نیز در اینگونه فضاها قرار داد. برای داشتن یک حمام لوکس حتما لازم نیست از شیرآلات ایتالیایی یا کاسه روشویی لوکس استفاده کنید. با یک طراحی مناسب می توانید علاوه بر جای دادن تمامی عناصر حتی در حمام های کوچک ، یک دکوراسیون حمام لوکس نیز برای منزل خود داشته باشید.