سرویس بهداشتی یکی از قسمت های اصلی یک خانه محسوب می شود. طراحی سرویس بهداشتی یکی از کارهایی است باید به آن بها داده شود. امروزه لوازم بهداشتی لوکس مختلفی در بازار عرضه شده است. مانند انواع کاسه روشویی لوکس ، انواع شیرآلات لوکس و انواع مختلف از آینه های دستشویی و … که انتخاب در میان مدل های مختلف لوازم بهداشتی لوکس می تواند برای کسانی که طراح حرفه ای نیستند مشکل باشد. به خصوص انتخاب کاسه روشویی می تواند یکی از تاثیرگذارترین عناصر در یک سرویس بهداشتی لوکس باشد و دکوراسیون سرویس بهداشتی را به طور کامل تغییر دهد. اما چگونه می توان برای سرویس بهداشتی خود یک کاسه روشویی لوکس انتخاب کرد؟

 

انواع مدل های روشویی و کاسه روشویی و لوازم بهداشتی لوکس

 

روشویی ها انواع مختلفی دارند و به طور کلی می توان آن ها را در دو دسته روشویی دیواری و روشویی ایستاده یا روشویی زمینی تقسیم بندی کرد.

 

روشویی دیواری:

روشویی دیواری یا روشویی وال هنگ مدل هایی هستند که به دیوار متصل می شوند و تمامی وزن ها را دیوار تحمل می کنند. این مدل از روشویی ها پایه ای بر روی زمین برای قرار گیری ندارند. امروزه این مدل از روشویی ها بسیار پرطرفدار شده اند و در طراحی یک سرویس بهداشتی لوکس بسیار تاثیرگذار هستند. از مزیت های استفاده از روشویی دیواری ، تمیز کردن راحت سرویس بهداشتی است. چراکه میکروب ها و جرم ها به دور پایه روشویی جمع نخواهند شد. روشویی دیواری خود انواع مختلفی دارد.

 

روشویی کابینتی دیواری

روشویی کابینتی دیواری :

روشویی کابینتی دیواری ، مدل هایی هستند که زیر کاسه روشویی ، باکس هایی به صورت های مختلف مانند کابینت ساخته می شوند. یکی از مزیت های روشویی کابینتی ، وجود کشو یا طبقه هایی برای قرار دادن لوازم بهداشتی است. روشویی کابینتی می تواند در مدل های مختلف و سفارشی تولید شود. کاسه روشویی مورد استفاده برای این مدل از روشویی ها، می تواند به صورت کاسه روشویی توکار یا کاسه روشویی روکار استفاده شود. اگر فضای قرارگیری روشویی شما کم است، بهتر است از کاسه روشویی توکار استفاده کنید. در این صورت می توانید از کناره های کاسه روشویی خود برای قرار دادن مایع دستشویی استفاده کنید.

روشویی دیواری صفحه ای:

همان طور که از نام آن پیداست، این مدل، از یک کاسه روشویی صفحه ای متصل به دیوار ساخته شده است و در زیر آن باکس یا کابینتی وجود ندارد. این مدل یک مدل از کاسه روشویی لوکس محسوب می شود و چون از یک المان تشکیل شده است، فضای شما را بسیار مینیمال و لوکس نشان خواهد داد. این مدل کاربری روشویی کابینتی را ندارد و بنابر نیاز مصرف کننده باید در طراحی سرویس بهداشتی استفاده شود. این مدل از روشویی نیز می تواند با کاسه روشویی روکار یا کاسه روشویی توکار مورد استفاده قرار بگیرد.

 

روشویی کابینتی دیواری 2

 

روشویی ایستاده یا روشویی زمینی :

روشویی ایستاده مدل هایی هستند که در آن پایه ها بر روی زمین قرار دارند و وزن روشویی ایستاده را پایه ها تحمل می کنند. روشویی ایستاده نیز مدل های مختلفی دارد.

روشویی کابینتی ایستاده یا زمینی:

روشویی کابینتی ایستاده مانند روشویی کابینتی دیواری دارای کابینت و باکس هایی در زیر کاسه روشویی می باشند. این مدل از روشویی ها می توانند با کاسه روشویی روکار یا کاسه روشویی توکار مورد استفاده قرارگیرند. مدل های مختلفی از کابینت ها را می توان برای این مدل از روشویی کابینتی طراحی کرد.

روشویی کابینتی ایستاده

 

روشویی ایستاده :

روشویی ایستاده مدلی از روشویی است که کاسه روشویی با پایه ای به زمین متصل است. مدل های قدیمی تر روشویی ایستاده با جنس سرامیک لعابدار و به صورت سینک روشویی پایه دار عرضه می شوند. اما جدیدا مدل های مختلف و لوکس از انواع روشویی ایستاده تولید شده است.
روشویی ایستاده مناسب فضاهایی است که امکان لوله کشی توکار در سرویس بهداشتی وجود ندارد و با استفاده از روشویی ایستاده لوله ها پنهان می شوند.

شرکت ژیمان واردکننده انواع روشویی ایستاده و کاسه روشویی لوکس از شرکت بتکو اسپانیا است. جدیدترین مدل کاسه روشویی لوکس و روشویی ایستاده را می توانید در سایت اصلی شرکت ژیمان مشاهده کنید.

مطالب جالب و متنوع ساختمانی را در صفحه ژیمان بلاگ بخوانید.